SuperCycling.cz

Alonso požádal o licenci WorldTour

26. 8. 2014, 12:17

Španělský pilot stáje Ferrari ve formuli 1 Fernando Alonso požádal o licenci WorldTour pro svůj chystaný tým na sezónu 2015. Serveru Biciclismo to prozradil jeho manažer Luis García Abad.

Fernando Alonso chce být ve světě cyklistiky už v roce 2015.

Fernando Alonso chce být ve světě cyklistiky už v roce 2015.

Zároveň však dodal, že tým nemá zatím podepsaného jediného závodníka, protože je to v rozporu s pravidly Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

„Do 1. října nesmíme mít smlouvu s nikým, protože je to ilegální. Dokud nemám registrovaný tým, nemohu nikoho kontaktovat. Proto jsme zatím oficiálně s žádným závodníkem nemluvili. Je to stejné, jako když při fotbale zahrajete rukou v šestnáctce. Taky je za to trest: penalta. Takže zatím vyčkáváme,“ řekl García Abad s tím, že by se měl během nadcházejících pár dní potkat se zástupci UCI.

Připustil však, že pokud by Alonso do svého týmu nezískal závodníky s dostatečným počtem bodů pro licenci WorldTour, registroval by ProContinental tým.

alonso a bettini mteam

Alonso a jeho pravá ruka při sestavování týmu Paolo Bettini.

Španělský pilot chtěl původně vloni převzít krachující Euskaltel, ale vše se řešilo na poslední chvíli a upustil od toho. Začal pracovat na projektu vlastního týmu, který chtěl představit během Tour de France. Protože však nemohl podepisovat smlouvy se závodníky, žádná prezentace se neuskutečnila a spekulovalo se, že koupí některý z týmů WorldTour, který nemá sponzora na příští rok. Nikdo ze zainteresovaných však kontakty s Alonsem nepotvrdil.

Jisté prý je pouze to, že má dvojnásobný mistr světa formule 1 za sebou sponzora ze Spojených arabských emirátů, který mu slíbil 100 miliónů eur během pětiletého kontraktu. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.