SuperCycling.cz

Favorit Brno znovu obměnil tým, přišel Zechmeister

22. 11. 2016, 15:27

Závodníci Favoritu Brno mají za sebou úvodní sraz před novou sezónou a půjdou do ní znovu s obměněným týmem. Ze stávající sestavy zůstalo pouze trio Adam Sekanina, Jan Urbášek a Lukáš Kunt.

favousiii1

Novými tvářemi jsou Tomáš Zechmeister plus mladíci Adam Cihlář, Dominik Drdek, Petr Trachtulec a Michal Kučera. Všichni čtyři posledně jmenovaní byli ještě v uplynulé sezóně junioři a přecházejí do kategorie U23.

Z letošního týmu zůstali Sekanina, Urbášek a Kunt. „U všech tří jsem si přál, aby zůstali,“ prozradil trenér František Trkal. „Sekanina je stálice, jeden z letošních lídrů. Je to závodník, na kterého je spoleh. Věřím, že ještě půjde nahoru a znovu s ním počítám jako s jedním z lídrů,“ dodal.

favousiiiii2

A jak vidí Trkal nové posily?

Tomáš Zechmeister (23 let): Letos působil v Rakousku, předtím jezdil za Whirlpool Author. Cítím, že by mohl být vůdčí osobností našeho týmu. Měl by přinést klid i zkušenosti a samozřejmě od něj čekám i výsledky. Je to odchovanec Favoritu a měl by plnit roli lídra.

Adam Cihlář (18): Další odchovanec Favoritu a první z našich nových mladých závodníků. Je to spíš vrchař. Velmi snaživý a přemýšlivý závodník. Ale musí zlepšit pohyb v balíku.

Dominik Drdek (18): Přichází z týmu Cycling Academy Tábor. Má velký potenciál. V juniorech měl dobré výsledky, vyhrál například etapu na závodě Regionem Orlicka. Ví, co chce, a dává tomu maximum.

Petr Trachtulec (18): Odchovanec petřvaldské cyklistiky, který byl letos celkově druhý v Českém poháru mezi juniory. Spíš takový klasikář.

Michal Kučera (18). Působil v týmu Mapei Merida Kaňkovský a byl i v SCM Favoritu Brno. Má medaile z mistrovství republiky na dráze mezi juniory. Hodně dobrý tempař, který má tah.

Z letošní sestavy odešli Dominik Neuman, Petr Fiala, kariéru ukončili Jakub Dvořák, Radovan Doležel a Matěj Kotouček. „Mrzí mě ztráta Neumana, ale rozešli jsme se férově. Přišel za mnou a řekl, že by chtěl po sedmi letech ve Favoritu změnit prostředí i kvůli nové motivaci. Cítil jsem, že chtěl změnit prostředí. Dostal nabídku z LAWI-Author Teamu a nechtěli jsme mu bránit,“ řekl František Trkal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.