SuperCycling.cz

Favorit Brno posílil slovenský talent Zverko

3. 2. 2015, 17:24

Cyklisté Favoritu Brno vstoupí do sezóny 2015 s osmi závodníky. Tým na poslední chvíli posílil ještě osmnáctiletý Slovák David Zverko, který by měl být od 1. srpna stážistou v AWT-GreenWay. 

David Zverko v dresu slovenské reprezentace.

David Zverko v dresu slovenské reprezentace.

Zverko, který bude prvním rokem v kategorii U23, už s týmem Favoritu Brno absolvoval soustředění v Krkonoších. „Jeho příchod ze Žiaru nad Hronom jsme dotáhli až před pár dny. Je to talentovaný závodník, který je slušně rychlostně vybaven, spíš takový klasikář,“ řekl trenér Favoritu František Trkal. „Dohoda je taková, že teď bude jezdit u nás a od 1. srpna může jít jako stážista do AWT-GreenWay,“ potvrdil.

Favorit Brno 2015

Petr Hampl

Michael Kukrle

Adam Sekanina

Dominik Chlupáč

Dominik Neuman

Pavel Gruber

Vít Schmidt

David Zverko

Zverko vloni vyhrál mj. etapu na juniorském Nation Cupu Trofeo Karlsberg, v další byl druhý a celkově skončil devátý. Je juniorským mistrem Slovenska v silničním závodě, v časovce byl druhý.

zverko vybh

„Věřím, že Zverko ještě zvýší konkurenci v našem týmu. Určitě by mohl být velkým příslibem, ale podle výsledků testů na sobě musí hodně pracovat. Současná výkonnost není taková, ale máme před sebou ještě dva měsíce tréninku a myslím, že společná práce přinese ovoce,“ uvedl František Trkal.

Po příchodu Zverka má tým Favoritu U23 osm závodníků, s nimiž vstoupí do sezóny 2015. Odešli tahouni Dan Turek (Cycling Academy) a Michal Schlegel (AWT-GreenWay). Novými tvářemi jsou odchovanci Favoritu Pavel Gruber a Vít Schmidt, kteří dosud působili v kategorii juniorů. Zůstávají Petr Hampl, Michael Kukrle, Adam Sekanina, Dominik Chlupáč a Dominik Neuman.

hory favorit

Tým Favoritu Brno na soustředění v Krkonoších.

„Tým zůstal ze dvou třetin stejný. Oslabený určitě bude, protože odešli dva největší tahouni, ale na druhou stranu ten tým nestál jen na nich. Zdravé jádro zůstalo a věřím, že se role lídra chopí někdo další. Rozhodně budeme mít i v této sezóně opět ty nejvyšší ambice,“ prohlásil František Trkal.

Se svými svěřenci absolvoval v minulém týdnu soustředění na Tetřevích Boudách v Krkonoších. „Po něm odlétá část závodníků na individuální soustředění na Mallorku, druhá skupina se bude chystat doma. A od 1. března je v plánu již tradiční společné soustředění v Chorvatsku,“ dodal Trkal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.