SuperCycling.cz

Favorit Brno obměnil tým, přišlo šest nováčků

19. 11. 2015, 08:17

Jen Adam Sekanina a Dominik Neuman zůstali ve Favoritu Brno ze sestavy, která v roce 2015 vybojovala druhé místo mezi týmy v Českém poháru. Do sezóny 2016 půjde Favorit hned s šesti nováčky.

favorit-horni-k-tymu

Novými tvářemi jsou Radovan Doležel (dříve SKC Tufo Prostějov), Petr Fiala (Sparta Praha), Jan Urbášek (Experiment 23), Lukáš Kunt (Remerx Merida Kolín) a odchovanci Favoritu Matěj Kotouček a Jakub Dvořák.

Tým opustili Petr Hampl (Tufo Prostějov), Michael Kukrle (Whirlpool Author), Dominik Chlupáč (Lawi-Author Team), Pavel Gruber a Vít Schmidt.

favorit k clanku dvojka tym

„K velké obměně došlo i proto, že Hampl a Chlupáč už skončili v kategorii U23 a my chtěli stávající trend mladých závodníků zachovat. Kukrle šel výš, dostal nabídku z Whirlpoolu, která pro něj byla novou výzvou,“ uvedl trenér Favoritu František Trkal. „Co se týče Grubera a Schmidta, ti skončili z výkonnostních důvodů. Čekali jsme od nich víc,“ přiznal.

Tým by v nové sezóně měli táhnout Sekanina s Neumanem. „Ale měli by se k nim připojit další zkušení závodníci jako Doležel, Fiala a Urbášek,“ vypočítal Trkal.

favorit k clanku 34

„Doležel sice v posledních dvou letech neměl moc dobré výsledky, ale pořád v něm něco vidím. Věřím, že z něj něco dokážeme vymáčknout a půjde hodně nahoru. Stejný případ je Fiala,“ prozradil František Trkal. „O Urbáškovi jsem uvažoval již dříve, ale vždy jsem dal nakonec přednost někomu jinému. Teď je konečně u nás a jsem za to rád, protože je to pečlivý a snaživý kluk,“ dodal na adresu další nové posily.

favorit k clanku 677

Trio Kunt, Kotouček a Dvořák by mělo hlavně sbírat zkušenosti, protože přecházejí z juniorů. „Ale rozhodně to není tak, že bych od nich nic nečekal. Jsou to všechno závodníci s velkým příslibem. Kunt skončil čtvrtý na mistrovství republiky, čtvrtý na Regionem Orlicka, bodoval ve Světovém poháru. Kotouček o sobě dával vědět hlavně na dráze, kde získal titul ve stíhačce a byl druhý v bodovačce, na silnici byl šestý na mistrovství republiky v časovce,“ řekl trenér Favoritu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.