SuperCycling.cz

Favorit a Sparta za sebou mají závěrečné kempy

18. 3. 2015, 07:00

Cyklisté kontinentálních týmů Favoritu Brno a Sparty Praha absolvovali v uplynulých dnech finální přípravu na novou sezónu na různých místech Evropy. Favorit se chystal v Chorvatsku, Sparta ladila formu v Itálii.

sparta-v-toskansku

Favorit Brno vyrazil již poněkolikáté na kemp do chorvatské Poreče. Trenér František Trkal měl k dispozici všech osm závodníků. Tým v nové sezóně tvoří Petr Hampl, Michael Kukrle, Adam Sekanina, Dominik Chlupáč a Dominik Neuman, kteří už ve Favoritu působili vloni, plus nováčci David Zverko, Pavel Gruber a Vít Schmidt.

„Soustředění rozhodně splnilo svůj účel. S přístupem všech závodníků jsem byl maximálně spokojen, nováčci do týmu perfektně zapadli. Samozřejmě tam jsou nějaké rozdíly ve výkonnosti, ale to je běžná věc. Navíc je teprve začátek sezóny a ještě jsme nejeli žádný závod,“ řekl František Trkal.

favoritke

„Šlo o závěrečný blok přípravného období. Hodně jsme trénovali v kopcích, do rychlosti i za autem, jezdili jsme i měřené kontrolní úseky a ty časy byly hodně dobré, protože máme srovnání z předešlých let,“ prozradil Trkal.

Měl radost, že se jeho svěřencům po dobu celého soustředění vyhnuly zdravotní problémy. „Přálo nám i počasí, teploty se pohybovaly od 13 do 17 stupňů. Odtrénovali jsme vše, co jsme chtěli. Teď po návratu domů máme trošku odpočinkovější týden a budeme ladit formu na první závod sezóny, kterým je pro nás 28. března Velká cena Hlohovce. Týden na to nás čeká domácí klasika Bíteš,“ dodal trenér Favoritu.

hampl horrr

Petr Hampl by měl být i v roce 2015 jedním z lídrů Favoritu.

Sparta ladila formu v Toskánsku. Předzávodní dvoutýdenní kemp zahrnoval i dva testy. Časovku na 16 km vyhrál Jan Stöhr před Jiřím Nesvedou a Jonášem Vojtěchem a závod na 35 km s cílem na vrcholu Voltera ovládl Pavel Stöhr před Jindřichem Dlaskem a Tomášem Holubem.

Tým Sparty vstupuje do sezóny 2015 v následující sestavě: Martin Červenka, Jindřich Dlask, Petr Fiala, Tomáš Holub, Jakub Honzík, Lukáš Kobes, Petr Malán, Jiří Nesveda, Jan Ryba, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Václav Viktorín.

Sparťané zahájí sezónu již o tomto víkendu úvodním závodem Rakouského poháru v Leondingu, pak budou startovat stejně jako Favorit v Hlohovci, na Bíteši a v Kyjově. 26. dubna tým jede závod kategorie 1.2 s terénními a dlážděnými úseky Rutland-Melton Classic v Anglii. Závod je anglickou obdobou Paříž-Roubaix.

Ze zahraničních startů má Sparta v plánu také v květnu Tour de Bern ve Švýcarsku, závody Visegrádské čtyřky a etapák Okolo Iránu. Dále závod 1. kategorie UCI Velothon v Berlíně, Cardiff-Wales, či start ve Švédsku. Sparta bude mít zastoupení i v Českém poháru na horských kolech, kde bude Lukáš Kobes usilovat o reprezentaci U23. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.