SuperCycling.cz

Elkov Author ulovil Schlegla, Hačecký končí

15. 11. 2018, 15:13

Elkov Author ulovil další posilu. Z CCC přichází Michal Schlegel, výborný vrchař, který nesehnal angažmá ve vyšší divizi a rozhodl se jít cestou jistoty s kvalitním programem v nejlepším domácím týmu.

elkovaschleg

Schlegel působil v CCC dva roky, jel i Giro a nasbíral řadu zkušeností. Ovšem letošní sezóna, v níž měl zabojovat o vysněný posun do WorldTour, nedopadla podle jeho představ.

„Po dobrém úvodu na Tour de Alps jsem nedostal další prostor na kvalitních závodech. Po pádu na Okolo Polska a zlomené klíční kosti jsem pak byl nucen předčasně ukončit sezónu, což mělo vliv i na další vyjednávání o pokračování v týmu,“ prozradil Schlegel.

„Kvůli nadměrnému množství volných jezdců se nepodařilo vyjednat ani žádné jiné angažmá a už jsem chtěl pomalu s cyklistikou končit. Naštěstí se ozval tým Elkov Author, kterými mi společně s Centrem sportu ministerstva vnitra Olymp nabídl smlouvu, za což jsem velmi vděčný, jelikož mě prakticky zachránil před koncem kariéry. Strašně moc se nyní těším na práci v novém týmu a s novými lidmi," popsal své pocity po prvním setkání s týmem Michal Schlegel.

Elkov Author má za sebou první setkání pro sezónu 2019. Týden před odletem do Španělského Calpe se sešel až na nemocného Matěje Zahálku kompletní tým v Hradci Králové, aby si doladil a odzkoušel materiální vybavení pro novou sezónu.

Do ní vstoupí nakonec s pěti posilami. K již avizovanému Matěji Štibingrovi z Dukly Praha, Karlu Hníkovi z Pardus Tufo Prostějov, Dominiku Neumannovi z Topforex-Lapierre a Františku Sisrovi z CCC Sprandi Polkowice, přibude jeho stávající týmový kolega Michal Schlegel.

Elkov Author nakonec zůstane v příštím roce v celkovém počtu deseti závodníků, když se se závodní kariérou rozhodl rozloučit Vojtěch Hačecký, který v Hradci Králové působil čtyři roky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.