SuperCycling.cz

Elkov Author nejlepším týmem evropského rankingu

7. 2. 2019, 20:35

Hradecký tým Elkov Author přepisuje v roce 2019 cyklistickou historii. Vůbec poprvé se stal pro novou sezónu nejlepším kontinentálním týmem v žebříčku Europe Tour.  Po loňském roce, kdy obsadil třetí příčku, je i v letošním roce na pozici, která mu zajišťuje start na všech závodech druhé kategorie UCI.

elkovnewcalpe1

Tohoto postavení dosáhl po započtení UCI bodů v lednovém UCI rankingu. Žebříčku, který je složen z ProContinental a Continental týmů, vévodí stáj Cofidis Solution, týmu Elkov Author patří celkové 17. místo a 1. místo v kategorie UCI Continental team.

Dalšími dvěma kontinentálními týmy, které mají stejné právo startů jako Elkov, jsou belgický Tarteletto - Isorex a irský EvoPro Racing.

elkovnewcalpe2

Elkov Author má tak i v letošním roce garanci kvalitního závodního kalendáře. „S umístěním v top 3 jsme trochu kalkulovali, nicméně jeho potvrzení je pro nás velkým plusem. Nemusíme například složitě vyjednávat s francouzskými organizátory a bez problému se dostaneme na jejich startovní listiny. Náš kredit roste a můžeme také snáze startovat i na závodech vyšší kategorie,” sdělil ředitel týmu Vladimír Vávra.

Elkov Author, který po sezóně poměrně výrazně obměnil svůj kádr, se v současné době již skoro měsíc připravuje ve španělském Calpe, kde trénuje i velká část profesionálních týmů z vyšších kategorií.

elkovnewcalpe3

„Najíždíme poměrně slušné objemy a postupně zapojujeme úseky v kopcích. Máme za sebou už i první testy a všichni závodníci mají velmi slušnou výkonnost. V závěru soustředění se má ještě vylepšit počasí, takže bychom měli absolvovat všechny tréninkové dávky podle plánu,” přiblížil tréninkový proces trenér Otakar Fiala. 

Po několika letech mění tým i své barvy, kdy se dominantní černá změní na tmavě modrou. Stejně tak se změní i design kol Author, který bude připraven v jedinečném týmovém designu a v týmových barvách budou i helmy Ekoi.

Co se však nemění, je spolupráce se společností Kalas Sportswear, kdy se Elkov Author zařazuje i v této sezóně mezi další špičkové týmy, jako Euskadi – Murias, Corendon - Circus nebo kompletní britský národní tým, které startují v této značce.

elkovnewcalpe4

Spokojenost ohledně spolupráce vyjádřil i marketingový ředitel společnosti Kalas Sportswear a bývalý elitní závodník František Raboň. „Po prvním roce jsme nadšeni z výsledků nejlepšího českého týmu. Podařilo se získat domácí mistrovské tituly i spoustu dalších cenných vítězství, a to vždy v barvách Kalas Sportswear. Našim potvrzením o dobře zvolené spolupráci je i dominance mezi kontinentálními týmy.“

Každý jezdec týmu Elkov Author nafasoval do nové sezony kompletní balík oblečení, které zajišťuje závodníkům jízdní komfort při všech podmínkách. „Oblečení je opravdu na top úrovni. Skvěle sedí, není nutné nic upravovat a při tréninku a závodu se člověk může plně soustředit na svůj výkon a ví, že ho oblečení podrží,“ řekl jeden z nejzkušenějších závodníků týmu Elkov Author Alois Kaňkovský.

ka koble

Tým ve Španělsku setrvá do půlky února a poté se po týdenní pauze přesune do chorvatského Umagu, kde ho bude čekat závěrečný přípravný blok. Ten však již bude obohacen o první UCI závody. Těmi bude série tradičních istrijských podniků ve složení Umag Trophy UCI 1.2, Poreč Trophy UCI 1.2 a Istrian Spring Trophy UCI 2.2.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.