SuperCycling.cz

Elkov Author čeká v úvodu sezóny nabitý program

14. 2. 2018, 17:49

Nejlepší domácí kontinentální tým Elkov Author má za sebou další úspěšný tréninkový kemp ve španělském Calpe a už vyhlíží start nové sezóny, v níž ho čeká nabitý program.

elkovuacalprehorniii

Elkov Author totiž jako první český tým v historii obsadil v hodnocení UCI Europe Tour třetí příčku a zajistil si tak volný start na všech závodech 2. kategorie UCI. Ředitel týmu Vladimír Vávra tak mohl vybírat ze závodů, na které bylo v minulých letech velmi obtížné se dostat.

„Po loňských výsledcích jsme měli velmi dobrou vyjednávací pozici s organizátory závodů, ale umístění v top 3 nám ještě více pomohlo. Sezónu tak zahájíme tradičně úvodními závody ve Slovinsku a Chorvatsku a prakticky hned poté vyrazíme na Okolo Normandie, na který v dubnu naváže dvojice dalších francouzských závodů Okolo Arden, a Tour de Loir et Cher, kde v roce 2011 Tomáš Bucháček zvítězil v etapě. V květnu bychom se pak měli představit na dvou závodech první kategorie v Ázerbájdžánu,” nastínil kalendář úvodu sezóny Vladimír Vávra. 

Tým počítá, že stráví většinu času na závodech v zahraničí, ale nechce zapomínat ani na domácí podniky v čele s Českým pohárem, kde by měla startovat vždy část jezdců, která nebude v nominaci na závody v zahraničí.

Na bohatý závodní kalendář se připravuje už i Alois Kaňkovský, který v loňském roce získal 8 vítězství v závodech UCI. „Myslím si, že se soustředění podařilo až nad plán, a cítím se připravený ještě lépe než v loňském roce. Doufám, že se to hned od úvodu sezóny podaří zúročit. Máme super tým nadupaných kluků, co prahnou po výsledku, a všichni půjdou do každého závodu s chutí po vítězství,“ uvedl Kaňkovský.

ojzacalpe

Královéhradecká stáj má za sebou druhé soustředění ve Španělsku. Na konci ledna se vrátili závodníci znovu do Calpe a na tým v kompletní sestavě čekal pro úvodní najíždění kilometrů tradičně obtížný terén, ale také ne zcela příznivé počasí.

To oproti předchozím letům i loňskému prosinci nabídlo teploty kolem deseti stupňů a občas i ledový vítr. Závodníci tak měli možnost vyzkoušet si kompletní škálu cyklistického oblečení od Kalas Sportswear. 

To kvitoval i Jan Bárta, který na soustředění přijel ne úplně fit. „Sice jsem dorazil nachlazený, ale rychle jsem se zotavil a soustředění probíhalo nad očekávání dobře. Skvěle jsme také otestovali nové oblečení a materiál, tak už vím, co od něj očekávat,“ řekl Bárta.

bartaovvcalpeee

„Složení tréninků mělo hlavu a patu, je takřka stejné jako to, co se trénuje ve WorldTour. Je vidět, že tým míří výkonnostně vysoko, a už se těším na první závody, kde se ukáže, jak jsme sehraní,“ pochválila nová posila týmu tréninkový plán. Tréninkové dávky měly běžně objem kolem 200 km, nicméně tím, kdo najel nejvíce, byl Michael Kukrle s 2 200 km a 29 100 nastoupanými metry během 14 dní.

 „Ačkoliv podmínky nebyly úplně příznivé, povedlo se nám natrénovat, co jsme chtěli. Většina tréninků probíhala v kopcích a jsem nadšený z přístupu závodníků, kteří vědí, že pro letošní rok budou svými výkony muset bojovat o nominaci na ty nejlepší závody. Jde však spíše o zdravou rivalitu a v týmu je znát velmi dobrá nálada,” popsal ve zkratce průběh tréninkového kempu a náladu v týmu trenér Otakar Fiala

Závodní program týmu Elkov Author 

 

Únor

GP Izola (SLO) - UCI 1.2

Umag Trophy (CRO) - UCI 1.2

 

Březen

Poreč Trophy (CRO) - UCI 1.2

Istrian Spring Trophy (CRO) - UCI 2.2

Tour de Normandie (FRA) - UCI 2.2

GP Cinnelli Hlohovec (CZE)

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš (CZE) - Český pohár

Visegrag 4 Bicycle Race - GP Slovakia (SVK) UCI 1.2

 

Duben

GP Adria Mobil (SLO) - UCI 1.2

Circuit des Ardennes International (FRA) - UCI 2.2

Tour de Loir et Cher (FRA) - UCI 2.2

Kyjovské Slovácko (CZE) - Český pohár

Visegrag 4 Bicycle Race - GP Czech Republic (CZE) UCI 1.2

Visegrag 4 Bicycle Race - GP Poland (POL) UCI 1.2

 

Květen 

Memorial Andrzeje Trochanowskiego (POL) UCI 1.2

Memorial Romana Sieminskiego (POL) UCI 1.2

Rokycany (CZE) - Český pohár

Baku Khizi Eco (AZE) - UCI 1.1

Tour of Azerbaijan (AZE) - UCI 2.1

CCC Tour Gordy Piastowskie - UCI 2.2

Trophée Paris - Arras (FRA) UCI 2.2

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.