SuperCycling.cz

BORA-ARGON 18 chce do World Tour

13. 1. 2016, 15:36

Vedení stáje BORA-ARGON 18 už několik let pracuje na tom, aby tým získal licenci World Tour pro sezónu 2017. Ta je pro Němce obzvlášť důležitá, protože slavnostní start Tour de France bude v příštím roce hostit Düsseldorf. 

bora-horni-lkpkkl

Závodníci týmu už byli na všech třech Grad Tours. Dvakrát tým okusil atmosféru Tour a doufá v udělení divoké karty umožňující start ve Staré dámě i letos. „Získat licenci World Tour a stát na startu Tour de France 2017 v Düsseldorfu s týmem z nejvyšší ligy bych bral jako svůj největší osobní úspěch. Věřím, že to není nereálný cíl,“ poznamenal šéf stáje Ralph Denk.

Na cestě k lepší budoucnosti má týmu BORA-ARGON 18 pomoci i nová týmová filozofie – ride.natural, která stojí na třech základních kamenech: životní styl, progres a domov.

„Pro nás je životní styl víc než jen vyrovnaná a zdravá strava, je to pro nás návrat ke kořenům. Podstatou fyzického výkonu je to, co příroda poskytuje čistě, přirozeně a důležité je také nastavení mysli. To znamená naslouchat a porozumět tělu, jeho odpovědím na trénink a zátěž a individuální reakce. Takto se snažíme pracovat i s mladými talenty, pomoci jim, aby podali svůj nejlepší výkon a vést je k vrcholu mezinárodní cyklistiky,“ vysvětluje Ralph Denk.

Protože v týmu sázejí i na mládí, pojistili si další služby mistra Německa Emanuela Buchmanna. Teprve třiadvacetiletý cyklista z Ravensburgu bude hájit barvy Bory nejméně do konce sezóny 2018.

„Emu“, jak se Buchmannovi přezdívá, je v týmu BORA-ARGON 18 kolegou českého cyklisty Jana Bárty. V loňské sezóně poněkud překvapivě ovládl národní šampionát a v dresu německého mistra pak absolvoval Tour de France, kde zabodoval především v královské horské etapě, když dojel třetí.

buchmankk

„Kromě profesionální struktury týmu a kvalitního závodního programu je pro mě důležité cítit podporu lidí uvnitř týmu. Být závodníkem v BORA-ARGON 18 je jako být členem jedné velké rodiny, kde si každý navzájem důvěřuje a podporuje se, což je důležité, třeba když se dostanete do problémů s formou nebo výsledky. Takže pro mě je tento přístup jako pro stále ještě mladého závodníka klíčový a chci se zde dál rozvíjet krůček za krůčkem,“ uvedl Emanuel Buchmann.

„Vždycky jsme prohlašovali, že naším cílem je podporovat mladé závodníky na jejich cestě na vrchol světové cyklistiky. Díky dlouhodobému partnerství s naším sponzorem BORA máme solidní ekonomické zázemí a i díky tomu můžeme s talenty pracovat v klidu a bez přebytečného stresu,“ řekl šéf týmu Ralph Denk.

Jeho slova potvrzuje nejen Buchmann, ale i dva nově příchozí mladíci z kategorie espoirs, Němec Silvio Herklotz a Rakušan Gregor Mühlberger. První jmenovaný dojel vloni druhý v klasice Lutych-Bastogne-Lutych U23 a druhý coby největší současný talent rakouské cyklistiky vyhrál během loňské sezóny šest závodů, mimo jiné Závod míru U23 v Jeseníkách.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.