SuperCycling.cz

Bárta se vrací domů. Bude jezdit za Elkov Author

28. 11. 2017, 18:48

Po odchodu z německého týmu Bora-Hansgrohe, v němž pod různými názvy působil dlouhých osm let, bude pětinásobný mistr republiky v časovce Jan Bárta jezdit za nejlepší domácí stáj Elkov Author. 

rtajdedoelkou

Smlouvu s kontinentálním týmem podepsal účastník všech tří Grand Tours až do olympijského roku 2020.

Přestup do týmu Elkov Author vnímá jako šanci znovu něco dokázat. „Vůbec nemám obavu, že bych se setkal s horšími podmínkami než dosud. Často trénuji s mým dlouholetým kamarádem a novým týmovým kolegou Aloisem Kaňkovským, takže od něj přesně vím, do čeho jdu. Kola i další vybavení týmu jsou na špičkové úrovni, na první soustředění v teple odlétáme za pár dní. Cením si i toho, že mi tým věří a nabídli mi delší smlouvu, než jen roční. Přicházím do týmu, který má obrovský potenciál a já doufám, že budu jedním z hnacích motorů,“ uvedl Bárta v tiskové zprávě týmu.

jestrtakbora

Letos oblékal dres Bory ve WorldTour, ale tým mu často dával najevo, že s ním už dál moc nepočítá. Z Grand Tours startoval na Giru, ale skladba závodů určitě nebyla taková, jak by si sám představoval.

„Sice jsem byl ve WorldTour, ale paradoxně to pro mne nebyla taková výhra, jak by se mohlo zdát. Zázemí sice bylo vskutku profesionální, nicméně pro můj agresivní způsob závodění, účast v únicích, už nebyl prostor. Třeba na Giru jsem nejprve ve druhé etapě musel téměř sám desítky kilometrů stahovat únik soupeřů a v dalších etapách jsem se staral o nemocného sprintera Sama Bennetta. To mě stálo obrovské množství sil a byl jsem pak celé Giro skoro neviditelný,“ prozradil Bárta.

jdedoelkou2

S Josefem Černým (vpravo) se Jan Bárta teď sejde v jednom týmu.

„Jsem týmový hráč, chápal jsem svoje úkoly, ale měl jsem pocit, že moje práce neměla správnou odezvu u vedení týmu a pochopitelně ani u fanoušků.  A to mi bylo líto. Celou svoji kariéru cítím jejich podporu a chci jim dokázat, že umím i vyhrávat,“ přiznal.

Angažování Bárty si v královéhradeckém týmu pochvalují. „Bereme ho jako výborného časovkáře. Jeho hlavním cílem bude nominace a dobrý výsledek na mistrovství Evropy a světa,” uvedl ředitel týmu Vladimír Vávra.

Vedle zkušeného Bárty je posilou Elkov Author také čtveřice mladíků. Duo Jakub Otruba a Matěj Zahálka přišlo z SKC Tufo Prostějov a Jan Rajchart z České spořitelny - Accolade. Polského vrchaře Pawla Cieslika, který jde do CCC Sprandi Polkowice, nahradí krajan Piotr Konwa.

„Zahálka má za sebou velmi dobrou sezónu. V kategorii U23 má velký potenciál a může bojovat i o mistrovství Evropy a světa. Otruba je podle nás velký talent, který za sebou má první rok mezi muži a předtím mezi juniory hodně vyčníval. Rajchart se dosud věnoval horským kolům, ale my jsme ho viděli na letošní Vysočině a zaujal nás,” vysvětlil výběr mladíků Vávra.

Před začátkem sezóny pečlivě skládá závodní program. „Rádi bychom startovali na závodech Okolo Slovinska, Okolo Rakouska nebo na novém závodě v kalendáři, kterým je Deutschland Tour pořádaným společností A.S.O.,“ prozradil.

Aktuálně v rámci přípravy odjíždí tým za pár dnů na soustředění ve španělském Calpe, kde stráví první polovinu prosince. Na stejné místo se pak vrátí v únoru a bude zde pokračovat v přípravě na novou sezónu.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.