SuperCycling.cz

Bahrain Merida Team po soustředění v Chorvatsku

31. 10. 2016, 06:40

Chorvatský poloostrov Istria hostil první oficiální setkání nově vzniklé formace Bahrain Merida Cycling Team, kterou bude po boku světoznámých hvězd Vincenza Nibaliho a Joaquima Rodrígueze reprezentovat i český závodník Ondřej Cink.

tym-bahrain-chorv

„Je pro mě velkou ctí, že se můžeme společně potkat na prvním oficiálním setkání našeho týmu. Je neuvěřitelné, kolik jsme toho za poslední měsíce dokázali. Díky podpoře bahrajnské vlády jsme celý projekt mohli dát do hromady. Jsem na to moc pyšný,“ přiznal na prezentaci týmu Brent Copeland, generální manažer.

purito na bahros

Úvodního tréninkového kempu se zúčastnilo zhruba 70 lidí. Kromě závodníků tedy i podstatná část realizačního týmu včetně sportovních ředitelů, mechaniků, masérů a fyzioterapeutů.

Šlo hlavně o úvodní seznamovací mítink včetně testů, velký prostor dostala i regenerace. Na kole se tolik nejezdilo, to ke slovu mělo přijít až na prvním ostrém tréninkovém kempu, který by závodníci Bahrain Merida Teamu měli absolvovat znovu v Poreči.

tiskovka bahrosa

Během prezentace, kde byly mimo jiné nastíněny hlavní plány týmu pro nadcházející měsíce, byli představeni i techničtí partneři týmu. Tím hlavním, jak je z názvu týmu patrné, je taiwanský výrobce kol Merida bikes.

Pro tým připravila Merida osvědčené modely: ultralehkou Sculturu, aerodynamické Reacto a časovkářský speciál Wrap TT. Merida nepřichází do sezóny 2017 s žádnými změnami, tak jediným překvapením je pro nás samotný design týmových kol.

kolo bahrosa

Ten je vyveden v národních barvách Bahrajnského království, kterými jsou červená a bílá, navíc doplněn týmovou modrou se zlatou linkou na horní rámové trubce. Kola budou osazena sadou Shimano Dura-ace Di2, doplněna zapletenými kolami Fulcrum s galuskami Continental, klikami SRM Powermetr a kokpitem FSA/Vision.

Dalšími menšími dodavateli, na které se tým v příští sezoně bude spoléhat, jsou firmy Rudy Project (helmy, brýle), Sportful/Karpos (oblečení), SiDi (tretry), Elite (košíky a láhve) a Scicon (přepravní kufry). O dodávku energie v průběhu závodů, ale i přípravném období, se postará italský výrobce nutriční výživy NamedSport.

Na aktuální soupisce jezdců je celkem 25 závodníků:

Vincenzo Nibali, Antonio Nibali, Ion Izagirre, Joaquim Rodríguez, Manuele Boaro, Enrico Gasparotto, Ondřej Cink, Giovanni Visconti, Konstantin Sivcov, Borut Božič, Grega Bole, Javier Moreno, Ivan Garcia Cortina, Valerio Agnoli, Ramunas Navardauskas, Niccolo Bonifazio, Sonny Colbrelli, Heinrich Haussler, Jon Ander Insausti, Domen Novak, David Per, Jukija Araširo, Kai Chun Feng a Luka Pibernik.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.