SuperCycling.cz

Astana si pojistila lídra: López prodloužil do roku 2020

19. 12. 2017, 21:22

Astana už dříve oznámila, že v jejich barvách bude v roce 2018 hlavním lídrem na Grand Tours 23letý kolumbijský talent Miguel Ángel López. A svůj klenot si tým, který před novou sezónou posílil i Jan Hirt, pojistila. López prodloužil stávající kontrakt až do konce roku 2020.

migellll

„Miguel je pro nás i přes svůj nízký věk jedním z lídrů. Nemusí nikomu prakticky nic dokazovat. Potřebuje jen získat víc zkušeností a vyvíjet se jako profesionální cyklista. A samozřejmě, že s růstem souvisí i vítězství,“ uvedl generální manažer Astany Alexander Vinokurov.

„Má všechny předpoklady k tomu, aby byl absolutní špičkou. Tým Astana mu poskytne maximální podporu. Dohoda o nové smlouvě je výsledkem našich siných vztahů a díky nim teď můžeme dělat dlouhodobé plány,“ dodal Vinokurov.

loupka

To, že i nadále zůstane věrný barvám Astany, si pochvaluje i samotný kolumbijský závodník. „Jsem šťastný, že jsme prodloužili stávající kontrakt o dva roky. Začal jsem v Astaně svou profesionální kariéru a celou tu dobu jsem cítil obrovskou podporu managementu, sportovních ředitelů i mých kolegů,“ přiznal López, jenž do Astany přišel v roce 2015.

„Teď se mohu v klidu soustředit na další roky v Astaně a pokračovat v růstu na cestě k těm úplně nejvyšším cílům,“ dodal.

López by se měl letos představit poprvé v kariéře na Giru nebo Tour, dosud jel jen dvakrát Vueltu. Letos byl celkově osmý, vyhrál dvě etapy i soutěž o nejlepšího mladého závodníka. Dalšími lídry na Grand Tours by měli být Jakob Fuglsang a Jan Hirt, dvanáctý muž letošního Gira.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.