SuperCycling.cz

Alonso buduje gigantický tým. Chce zlákat i Sagana

27. 3. 2014, 12:57

Hvězda formule 1 Fernando Alonso sice svůj avizovaný vstup do světa cyklistiky v podobě majitele týmu pro rok 2014 odložil, ale v příští sezóně už stáj s jeho jménem bude brázdit světové silnice. A podle všeho půjde o hvězdnou sestavu.

Jednou z největších hvězd má být slovenský šoumen Peter Sagan, jemuž po této sezóně končí smlouva v Cannondale a novou zatím nepodepsal. „Je to jednoduché: My jsme mu dali nabídku, jiné týmy mu dají nabídku a Sagan se rozhodne,“ řekl pro Velonews generální manažer Cannondale Roberto Amadio.

Vše je otevřené, nabídek mám víc. Budeme jednat. Není vyloučené, že zůstanu. Peter Sagan

Jestli to Alonso vyhraje, musel by sáhnout hluboko do kapsy. Odhaduje se, že Saganova nová cena pro všechny zájemce je plat kolem 4 miliónů eur ročně. „Vše je otevřené, nabídek mám víc. Budeme jednat. Není vyloučené, že zůstanu,“ nechal se slyšet Sagan. Kontakt s Alonsem nepopírá, ale dohodnuti prý nejsou. Stejně tak dementoval zprávu, že by měl zamířit do Saxo-Tinkoff, s čímž přišel deník Gazzetta dello Sport. „Neřeším, co píšou noviny, jsou to všechno jen spekulace,“ reagoval Sagan.

sagan k clanku

Daleko reálnější se zdá přestup do nové stáje Alonsa. Španělský pilot F1 je cyklistickým nadšencem. Kolo zařazuje pravidelně do přípravy, třeba za první polovinu roku 2013 měl najeto 6855 kilometrů a k tomu 730 kilometrů naběháno... Se Saganem se poprvé setkal vloni na mistrovství světa ve Florencii. Tam dorazil jako čestný host a se slovenským cyklistou pár minut hovořil.

Spolu se Španělem Joaquimem Rodríguezem z Kaťuši pak Sagana pozval na posezónní testování ferrari do Maranella a italské deníky spekulují, že se tam už s oběma dohodl. Dalším do party má být blízký Alonsův přítel Samuel Sánchez. Španělský veterán doplatil na krach stáje Euskaltel-Euskadi a nakonec podepsal roční smlouvu s BMC. Hovoří se také o Britu Wigginsovi, jemuž končí smlouva ve Sky. Vítěz Tour z roku 2012 se však nechal slyšet, že žádný kontakt neproběhl a rád by zůstal.

sagan k alonsovi

Radost slovenského Terminátora po vítězství.

Alonso původně plánoval, že převezme krachující Euskaltel-Euskadi a tým rozjede už v roce 2014, ale nebylo možné to stihnout. Teď měl se svými lidmi dostatek času na přípravu zbrusu nového projektu. Má být představen 15. července při prvním dni volna letošní Tour de France, nové závodníky však podle regulí může oznámit až po 1. srpnu.

Alonso se na všech klíčových jednáních osobně podílí, přestože má už sezónu ve formuli 1. „Chce přenést to nejlepší z formule do cyklistiky a naopak. Týká se to různých technologií, marketingu, propagace i třeba speciálních lékařských prohlídek,“ prozradil jezdcův agent Luis García Abad.

Chci vyhrávat a k tomu potřebujeme špičkové závodníky. To je vše, co zatím mohu říct. Fernando Alonso

Španělský pilot nechyběl začátkem února na závodech Kolem Dubaje, kde se znovu setkal se Saganem a dalšími. A zároveň řešil i ekonomické záležitosti nového týmu, protože podle kuloárních informací má být jeho hlavním sponzorem letecká společnost Emirates airline se sídlem právě v Dubaji. „Chci vyhrávat a k tomu potřebujete špičkové závodníky. To je vše, co zatím mohu říct,“ uvedl Alonso.

alonso k saganovi

Už má kolem sebe tým expertů, kteří tým povedou. Zatím se o jejich jménech spíš jen spekuluje, ale jedno je jisté. Jedním z klíčových mužů bude dvojnásobný mistr světa Paolo Bettini, který po čtyřech letech rezignoval na místo reprezentačního trenéra italských silničářů. „Byla to pro mě nová výzva, jako kdybych se vracel do profipelotonu coby závodník. Nemohl jsem odmítnout. Budujeme úplně nový projekt s velkými ambicemi a věřím, že naše spojení bude fungovat,“ řekl Bettini.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.