SuperCycling.cz

Štybar prodloužil kontrakt a věří, že hory přežije

13. 7. 2015, 22:49

Do druhé části Tour de France půjde Zdeněk Štybar s vědomím, že už má jasno o své další cyklistické budoucnosti. Dnes totiž jeho tým Etixx-Quick Step oznámil, že s českým vítězem 6. etapy Tour prodloužil smlouvu o další dvě sezóny, to znamená do konce roku 2017. „Jsem opravdu šťastný, že mohu dál pokračovat v tomto týmu,“ řekl Štybar.

stybar-prodlouzeni-nahoru

Co pro tebe znamená, že jsi i další budoucnost spojil s barvami Etixx-Quick Step?

Jistotu a radost. Rád bych poděkoval českému majiteli týmu Zdeňku Bakalovi a také generálnímu manažerovi Patricku Lefeverovi, že mi důvěřují. To mi dodává velké sebevědomí a chuť do další práce. Stávající tým mi dal strašně moc. Byl jsem úspěšný v cyklokrosu a pak jsem se dokázal přeorientovat na nejlepší závody na silnici. Už jsem nějaké závody vyhrál a doufám, že ještě další vyhraju. Taky si obrovsky cením skvělé party v našem týmu. I to byl jeden z důvodů, proč zůstávám. A v neposlední řadě máme nejlepší materiál v pelotonu.

Tour má za sebou devět dní a tobě už se podařilo vyhrát jednu etapu. Je to víc, než jsi čekal?

Etapa byla mým velkým snem. Tajně jsem myslel na tu po kostkách, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Jsem šťastný, že mi to vyšlo, protože etapu chtěl vyhrát skoro každý, kdo se v Utrechtu postavil na start. Navíc jsme jako tým vyhráli tři etapy, což je za devět dnů skvělá bilance. Jedinou negativní věcí bylo, že musel odstoupit Tony Martin. Zrovna v den, kdy jsem vyhrál tu etapu.

styby rozh tour 2

Chyběl vám hodně v týmové časovce?

Strašně. Byla to časovka tvrdá jak hovado... On když jede na špici, je schopný tam potáhnout déle a člověk si pak vzadu trochu odpočine. Myslím, že jsme zajeli celkem dobrou časovku, ale bylo znát, že tam Tony chyběl.

Nedělal sis ambice i na osmou etapu s cílem na Mur de Bretagne?

Já byl na té stěně poprvé, pořádně jsem ji neznal. Doufal jsem, že by mi mohla sednout, ale neměl jsem moc dobré nohy. Věděl jsem, že tam s nejlepšími nevyjedu, že to prostě nebude můj den.

Těší tě, že ses udržel v top 10 průběžného pořadí?

Bylo to příjemné, ale je mi jasné, že první horskou etapou počínaje půjdu v pořadí dolů. Úvod Tour mě stál hrozně sil. Až jsem si ze začátku říkal, že ještě jedna taková etapa a asi pojedu směr Stříbro :-) V horách budu spíš vyhledávat gruppetto, abych v rámci možností pošetřil síly na etapu, kde zase budu mít šanci. V horách prostě nemám šanci vydržet s těmi nejlepšími. To je realita.

Jak vidíš šance vašeho lídra Rigoberta Urána?

Zatím skoro nic neztratil a je na slušné pozici. Uvidíme hned zítra, jak na tom bude v dojezdu na kopec, ale myslím, že má dobrou formu. Všichni se mu budeme snažit pomáhat.

styby rozhovot k rour 4

Co zatím říkáš na stres, který panoval skoro v každé etapě Tour?

Hodně bych to přirovnal ke klasikám, které jsou taky dost nervózní hned od startu. My se snažili jezdit hodně vpředu, což nás stálo spoustu sil, ale kromě Tonyho Martina a Juliena Vermoteho prakticky nikdo nelehl.

V pelotonu jedou hned čtyři Češi. Stíháš si s krajany během etap popovídat?

Nejvíc asi s Romanem, ale moc času není. A když se podívám na profily nadcházejících etap, tak se s Romanem budeme každý den tak o půl hodiny míjet :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.