SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar: Nibali umí skvěle ovládat kolo

9. 7. 2014, 19:57

Zdeněk Štybar se na Tour de France v dresu stáje Omega Pharma-Quick Step nedostal, přesto si 5. etapu s kostkami, která by mu byla jako šitá na míru, nenechal na soustředění v Livignu ujít aspoň v televizi. V hodnocení pro Supercycling vyzdvihl pátý muž letošního Paříž-Roubaix výkon Nibaliho, Booma i svých týmových kolegů.

Zdeněk Štybar debatuje s Janem Bártou.

Zdeněk Štybar debatuje s Janem Bártou.

„Co se týče Nibaliho, takhle vysoko ho asi nikdo nečekal. Ty kostky se nějak zvlášť natrénovat nedají. Buď to člověk v sobě má, nebo ne. Spousta kluků byla v křeči, ještě než na kostky najela.

Nibali je jedním z nejlepších sjezdařů ve světovém pelotonu a kolo umí ovládat líp, než spousta dalších závodníků. Na mokru toho využil, technika byla klíčová. Má obrovský cit a nebojí se. Navíc jel skvěle pozičně. To rozhodlo.

Astana to celkově zvládla výborně. Nibalimu navíc dodalo motivaci, když věděl, že nepokračuje Froome a Contador na něj ztrácí. Musím říct, že před každým tím úsekem na kostkách tam byl skvěle zabudovaný. V závěru byli ti čtyři hrozně silní, když je nedokázali sjet ani Cancellara se Saganem.

Pro Contadora určitě není dobré, když tolik ztrácí. Ale díky tomu bude Tour hodně zajímavá až do konce. Moc mě mrzí, že z toho vypadl Froome. Těžko říct, co přesně bylo příčinou odstoupení. Ale ty pády se na něj v poslední době nějak nalepily. Spadl na Dauphiné, teď dva dny po sobě na Tour. Možná se i trochu zlomil psychicky, kdo ví.

Potěšilo mě, jak skvěle to zvládl náš tým. Tony Martin byl v úniku a říkal jsem si, jestli ještě z té skupinky nezkusí odjet. Ale na mokru mu to asi moc nesedělo. Prioritou bylo hlídat Michala Kwiatkowskiho, což se povedlo a ještě vydělal. Z lidí na celkové pořadí je hned za Nibalim, má náskok na ostatní a určitě to bude psychická výhoda do dalších dní.

Booma jsem považoval za černého koně etapy, i když mezi úplné favority jsem ho netipoval. Kdyby nepršelo, tak to přejedou sprinteři a vyhraje Sagan nebo Kittel. Jenže déšť všechno změnil a Boomovi hrálo počasí do karet. Byl nejsilnější.

Když jsem se díval v televizi, docela mě mrzelo, že na Tour nejsem. Tuhle etapu, navíc v dešti, bych jel strašně rád. Ale nedá se nic dělat, budu držet palce klukům z týmu a trénovat směrem k dalším závodům. Měl bych jet Kolem Valónska, San Sebastian, Eneco Tour a Vueltu, ale ještě se to může změnit.“

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • ja2a3
    10. 7. 2014, 10:43 (před 6 roky)

    Super portál!

  • ja2a3
    10. 7. 2014, 10:41 (před 6 roky)

    Super!