SuperCycling.cz

Nibali se učil na kostkách od krále Roubaix van Petegema

10. 7. 2014, 14:11

Co stojí za famózním výkonem Vincenza Nibaliho v 5. etapě Tour na kostkách? Tvrdá práce pod vedením jednoho z nejlepších učitelů: bývalého belgického profesionála Petera van Petegema. Muže, který byl specialistou na klasiky a v roce 2003 vyhrál Paříž-Roubaix, jehož některé úseky se ve středu jely v rámci etapy Tour.

Vincenzo Nibali jel jako motorka.

Vincenzo Nibali jel jako motorka.

„Je to dobrý žák,“ citují belgická média van Petegema, který ukončil kariéru v roce 2007. Dnes čtyřiačtyřicetiletý van Petegem dokázal během kariéry dvakrát vyhrát Flandry a úspěchy sbíral i na dalších klasikách. „Byl hodně učenlivý, ale především je to závodník s velkým citem a dobrou technikou,“ prozradil van Petegem listu Mediahuis.

Na jaře ho s prosbou o pomoc oslovil boss Astany Alexandr Vinokurov. „V dubnu jsme tam vyrazili,“ řekl. Není to poprvé, co takhle pomáhal. Když jezdil v Astaně Contador, v roce 2010 ho rovněž připravoval na úseky po kostkách při Tour.

van petegem s trofeji

Peter van Petegem po vítězství na Roubaix v roce 2003.

Teď dělal učitele Nibalimu. „Snažili jsme se vybrat dvě lajny. Sice nepršelo, ale jedna z těch variant byla pro případ deště. Některé úseky jsme projížděli mnohokrát. Někteří ti kluci jsou zvyklí držet ruce na řídítkách hodně volně, ale na kostkách je potřeba pevný úchop. Na tom jsme taky pracovali,“ uvedl van Petegem. „Hlavně je potřeba mít odvahu, což Vincenzo má. A vědět, kudy chci jet. Nemůžete to projíždět na náhodu,“ vysvětlil.

nibali van petegem

Nibali a van Petegem.

„Strašně mi pomohl. Naučil mě, jak najet ideální stopu a kladl mi na srdce, že to musím jezdit zepředu,“ pochvaloval si Nibali. „Je to italské eso, etapu zvládl fantasticky. Díval jsem se na to v televizi ve Španělsku na návštěvě bratra, a když jsem viděl, jak Vincenzo najíždí čas na ostatní, hrozně mě to potěšilo,“ dodal bývalý belgický cyklista.

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.