SuperCycling.cz

Van Aert zaskočil všechny sprintery, řada favoritů ztratila

15. 7. 2019, 22:09

Wout van Aert zažívá debut na Tour de France a dnes si ho náramně osladil etapovým vítězstvím. V dlouhém spurtu 10. etapy udolal těsně Eliu Vivianiho a pro tým Jumbo-Visma vybojoval už čtvrtý triumf na letošní Tour!

utpout

„Nemohu tomu uvěřit. Vyhrát etapu při debutu, to je fantazie. A navíc porazit tak rychlé závodníky... Zatím jsem se na Tour rozkoukával a sbíral zkušenosti. Ale dnes se všechno sešlo,“ říkal 24letý Belgičan, trojnásobný mistr světa v cyklokrosu.

Etapu, která měla být relativně jednoduchá, hodně poznamenal vítr. V závěru se peloton na větru roztrhal a odskákalo to několik favoritů. Třeba Thibaut Pinot, Richie Porte, Jakob Fuglsang nebo Rigoberto Urán ztratili 1:40 min., Mikel Landa dokonce 2:10. „Prostě jsme to pos... Co jiného mám říkat,“ nebral si servítky Pinot.

„Pro nás to dopadlo skvěle, ne?,“ usmíval se Geraint Thomas. „Ti, kteří ztratili, prostě udělali poziční chybu. My věděli, že to bude nervózní a může foukat. Tam člověk nesměl zaváhat ani na vteřinu,“ říkal lídr stáje Ineos.

Do cíle s ním a dalšími favority přijel i jeho stájový kolega Egan Bernal, lídr Tour Julian Alaphilippe, Nairo Quintana, Adam Yates a také Roman Kreuziger. Ten si polepšil na průběžné 18. místo.

„Celý den to bylo nervózní a v kombinaci s větrem nepříjemné. Průměr etapy skoro 45, k tomu 3000 nastoupaných metrů. To je skoro neuvěřitelné. Ale já jezdil pořád vpředu a vyplatilo se to,“ uvedl Kreuziger.

Nejspokojenějším ze všech byl však van Aert. „My jsme na větru ztratili Dylana (Groenewegen) i George (Bennett). Ale díky tomu jsem dostal šanci spurtovat. Byl to hodně dlouhý sprint. Viviani mohutně dotahoval, ale dokázal jsem to. Ukázali jsme všem sílu našeho týmu. Vyhráli jsme týmovou časovku a tři sprinterské etapy s třemi různými lidmi. To určitě dodá sebevědomí i našemu lídrovi Stevenu Kruijswijkovi,“ přiznal van Aert po 39. vítězství týmu v sezóně.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.