SuperCycling.cz

Vakoč si splnil sen, jede na Tour. Štybar ne.

22. 6. 2016, 11:19

„Splnil se mi sen,“ to byla první reakce Petra Vakoče na to, když se dozvěděl, že se dostal do nominace stáje Etixx-Quick Step na Tour de France, kterou pojede poprvé v kariéře. V devítičlenné sestavě naopak chybí Zdeněk Štybar.

vakoo-jednicka-nnomi

Nakonec by tedy měli být na startu letošního ročníku Tour de France tři Češi. Vedle Vakoče má jistou účast i Jan Bárta (BORA-Argon 18) a na 99 procent pojede také Roman Kreuziger, i když jeho tým Tinkoff nominaci ještě neoznámil.

Etixx-Quick Step vyslal na Tour následující sestavu: Julian Alaphilippe, Iljo Keisse, Marcel Kittel, Dan Martin, Tony Martin, Maximiliano Richeze, Fabio Sabatini, Petr Vakoč, Julien Vermote. Lídrem na pořadí bude Dan Martin, velkým cílem týmu jsou sprinterské etapy, které se pojedou na Kittela.

„Tým je hodně postaven kolem Marcela. Když máte ve svém středu člověka, který je schopen vyhrávat etapy na Grand Tour, je přirozené, že tomu uzpůsobíte sestavu,“ uvedl generální manažer Patrick Lefevere.

Vakoče označil spolu s dalším debutantem na Tour Keissem a Vermotem za motory týmu. Je tedy jasné, že osobní ambice mladého Čecha budou muset jít stranou. A Vakoč je s tím smířen.

Bude pomáhat

„Už dopředu mi řekli, že pokud mě na Tour vezmou, budu každý den pracovat pro tým. Jsem si toho vědom a těším se na tuhle roli. Myslím, že mi bude sedět, už jsem si ji v minulosti párkrát vyzkoušel. Bude to super zkušenost, která mě zase posune dál,“ řekl Vakoč pro idnes.cz.

vako k nominaci na tour 2

„Vypadá to, že budu mít o zábavu postaráno každý den,“ dodal s tím, že by měl pomáhat Kittelovi ve spurtech a zároveň vydržet v kopcích co nejdéle s D. Martinem.

Nedostal by prostor

Štybar nakonec v nominaci belgické stáje není. „V pondělí jsme se domluvili, že Tour nepojedu, i když jsem to měl v plánu a měl jsem jet. Nakonec jsme se s týmem ale dohodli jinak,“ prozradil Štybar.

„Kittel jede jako lídr, s ním Dan Martin. Je to sestavené na dva lídry. Kdybych se tam chtěl pokusit o etapové vítězství, tak bych ten prostor v podstatě neměl a ani ho nedostal,“ přiznal.

stybar k nom na tdf

„Počítá se se sedmi, ale také možná až devíti sprinty. Když si odpracujete takovou porci, tak vám ani nezbývají síly na ten zbytek. A Dan Martin se bude navíc pokoušet i o etapová vítězství v horách. Nezapadalo to do mých ambicí, proto jsme se domluvili, že ta druhá část sezony bude vypadat jinak,“ dodal Štybar, který vynechává čtvrteční časovku na mistrovství republiky a představí se až v nedělním silničním závodě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.