SuperCycling.cz

Tour vede van Avermaet, Kreuziger musel čekat

6. 7. 2016, 18:55

Peter Sagan už nevede Tour de France. Po středeční etapě je novým lídrem její belgický vítěz Greg van Avermaet z BMC. Hrdina dne, který slavil triumf z úniku, projel cílem s náskokem 2:34 min. před krajanem Thomasem De Gendtem z Lotta, jenž oblékl dres krále vrchařů.

Greg van Avermaet.

Greg van Avermaet.

Skupina favoritů přijela s odstupem více než pěti minut a nebyli tam všichni. Alberto Contador není po pádech očividně ve své kůži a ztratil na své největší rivaly 33 vteřin. „Bohužel ještě není stoprocentně v pořádku a zase trošku ztratil, i když ne moc. Snad se pomalu dává dohromady a uvidíme, jak mu to půjde dál,“ řekl český kolega Contadora z týmu Tinkoff Roman Kreuziger.

Ten na tom byl v závěru dobře, ale nakonec i on trochu ztratil. Přesně 11 sekund. „Mrzí mě, že jsem tam nemohl být až do konce a udržet přední pozice, ale tým mě stáhl k Albertovi,“ prozradil Kreuziger.

romca od betiniho

Etapu rozhodl únik, Tinkoff v něm měl Majku, jenž nakonec skončil třetí. Na čtvrtém místě už spurtoval jako první ze skupinky favoritů Rodríguez. „Naše taktika byla mít někoho v úniku, což se povedlo. Peloton táhl hlavně Sky a Movistar. V závěru nastavily poměrně ostré tempo, i když se nepovedlo dotáhnout van Avermaeta, který jel neuvěřitelně,“ líčil Kreuziger.

„Etapa pro nás nakonec nějak extra dobře nedopadla, Peter ztratil žlutý dres, ale aspoň udržel ten zelený,“ dodal.

Hrdinou dne byl van Avermaet. Excelentní belgický klasikář věděl, že při nájezdu do kopců nemá s nejlepšími šanci, proto skočil do úniku. „Je obrovské překvapení, že to vydrželo až do cíle,“ uvedl cyklista z BMC.

„Grivko s Majkou moc nespolupracovali. Cítil jsem, že jsme z té skupiny s De Gendtem nejsilnější a zkusil jsem nastoupit,“ popsal. Odjeli ve dvojici a 17 km před cílem odpáral i De Gendta.

Teď vede o 5:11 min. před druhým Julianem Alaphilippem. „Nikdy jsem ani nesnil o tom, že bych jel Tour ve žlutém dresu. Je to pro mě životní zážitek a zítra si to zkusím co možná nejvíc užít,“ dodal.

 acehuni 680 6

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.