SuperCycling.cz

Tour míří do hor. Jak se cítí největší favorité?

14. 7. 2015, 14:32

Dneškem počínaje míří Tour de France konečně do hor. Prvním testem jsou Pyreneje, Alpy přijdou v posledním týdnu. Pojďme se podívat, v jakém rozpoložení jde do klíčových etap velká čtyřka.

bigg-for-k-hory

Chris Froome (Sky) po devíti etapách Tour vede. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) je pátý se ztrátou 1:03 min., Nairo Quintana z Movistaru devátý (+1:59) a obhájce prvenství Vincenzo Nibali z Astany až třináctý (+2:22). Jak vidí své další šance při nájezdu do hor?

Chris Froome

Že jsem během prvního týdne získal nějaký náskok, to je téměř ideální scénář, protože jsem do něj vstupoval s cílem, abych já ztratil co nejméně. Musím za to poděkovat svému týmu, protože mě těmi jednodenními klasikami skvěle protáhl.

Spousta lidí včetně mě čekala, že Nibali na ostatní v prvním týdnu získá, naopak Quintana možná ztratil méně, než se předpokládalo. Proto si myslím, že sotva se najede do hor, Quintana se pokusí útočit, aby smazával ztrátu. Na něj si musíme dát velký pozor.

froome hlava k horam td

Co se týče Contadora, on je strašně zkušený a dokáže využít každé slabší chvilky soupeřů. Čeká na moment, když vám dojde a okamžitě zaútočí. Sice taky něco ztratil, ale nemůžete mu nechat žádnou volnost. Je potřeba ho mít neustále na očích.

Výborně zabudovaný je Tejay van Garderen a ani mě to nepřekvapuje, protože už na Dauphiné jel velmi dobře. Čekal jsem, že bude vpředu, a když je druhý, představuje teď pro mě největší nebezpečí.

Alberto Contador

Myslím, že moje pozice není špatná. V horách budeme útočit a stát se může spousta věcí, protože ty těžké etapy nás teprve čekají. Podle mě letošní Tour rozhodne vyrovnanost výkonů v horách. To může být moje výhoda. Uvidíme, jak na tom v prvním horském dojezdu budou ostatní. Počítám, že každý si vybere slabší den. Doufám, že my ne a dokážeme z toho něco vytěžit.

alberto k horam jedna

Během Gira jsem při prvním dni volna byl jistý svým tělem. Přesně jsem věděl, co od sebe můžu čekat. Teď je tam trocha více nejistoty. Z prvního týdne Tour jsem zjistil, že mi oproti ostatním chybí trochu jiskra. Doufám, že to v konečném účtování Tour nebude mít žádný vliv. Jsem připraven útočit a využít každou příležitost, která se nám naskytne.

Nairo Quintana

Mrzí mě, že jsem ve druhé etapě ztratil minutu a půl. Ale na druhou stranu to není žádná tragédie. Do hor jdeme v plné síle, nikoho jsme neztratili. Měli jsme pár pádů, ale naštěstí se nikomu nestalo nic vážného. Mám k sobě Alejandra (Valverdeho) a další skvělé lidi a v Pyrenejích máme velkou šanci, abychom věci otočili správným směrem.

quintana hlava k horam

Nemá cenu hodnotit další rivaly, protože zatím jsme mohli vidět jen detaily. Kopce, které jsme jeli, byly krátké a vyhovovaly explozivním typům závodníků. Takže mi to skoro nic o soupeřích nenapovědělo. V horách může být každý den klíčový. Hned první den nás čeká závěrečné stoupání na La Pierre-Saint-Martin, což je dost těžký kopec. Mohou tam být ataky hned odspoda, ale já se na to těším. Dlouhé kopce mám rád.

Vincenzo Nibali

Pořád platí, že mám dobrou formu, ale každý rok prostě není stejný. Jediná věc je zůstat v klidu a šlapat, co to dá. Jsem v klidu, protože vím, že jsem v přípravě udělal to nejlepší, co jsem mohl. Samozřejmě je tu tlak ze strany fanoušků i médií, ale umím s tím žít.

Zatím jsem si během těch devíti etap prožil takové křivky. Bylo to nahoru, dolů. Špatný den jsem měl na Mur de Bretagne, byl to hodně těžký závěr. Ale Contador měl určitě ty samé pocity na Mur de Huy, kde pár vteřin ztratil.

nibali hlava k horam tdf

Co se týče Quintany, skoro jsme ho ještě neviděli na čele pelotonu. Zatím se schovával. Froome má určitě skvělou formu, ale Quintana ještě neukázal, co v něm je, takže si na něj musí dát všichni velký pozor. Froome je momentálně asi nejlepší z nás, ale můj trenér Paolo Slongo si myslí, že by mohl mít problémy v Alpách. Uvidíme, Tour teď teprve začíná.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.