SuperCycling.cz

Tour očima René Andrleho: Contador to podcenil

17. 7. 2014, 15:43

Hodně smutně přijal bývalý profesionál René Andrle zprávu, že z Tour odstoupil kvůli zranění jeho kamarád a bývalý stájový kolega Alberto Contador. „Spolu s odstoupením Frooma je to pro Tour velká rána a bojím se, že sledovanost v Británii i Španělsku hodně klesne,“ říká současný sportovní ředitel týmu Etixx v hodnocení dosavadní části Tour pro Supercycling.cz.

René Andrle, sportovní ředitel Etixxu.

René Andrle, sportovní ředitel Etixxu.

„Každý čekal v první řadě souboj těch dvou. Když odstoupil Froome, zůstal tam pořád jako tahák Contador a všichni byli zvědavi, jak bude stahovat Nibaliho a jestli se mu to podaří. Teď je to pryč.

Je k zamyšlení, co se na Tour poslední roky děje. Od začátku padá strašně moc lidí, je tam řada zranění a závod přichází o dost favoritů. Myslím, že to trochu ubírá na atraktivitě. Trasa už je fakt extrémní a moc si nedokážu představit, kam to ještě může pokračovat. Anglie byla na začátku hezká, ale hodně nebezpečná. Pak kostky, hned od začátku kopce. Pády to strašně ovlivnily. Myslím, že závodu tohle moc neprospívá.

Co se týče pádu Contadora v té pondělní etapě, tak jsem slyšel, že si dával chvilku před tím ruku do kapsy, když si sahal pro jídlo. Řídítka držel jen jednou rukou, na hrbolatém asfaltu mu ustřelilo přední kolo a rozmlátil se. Podle mě tuhle situaci hrubě podcenil.

Bylo na něm vidět, že se v tom sjezdu dost bojí. Přitom jsem moc nechápal, co dělal uprostřed balíku, když do té doby každý den perfektně využíval svoje domestiky a jezdil skoro všechno zepředu. Ještě na pátém kiláku před cílem byl vidět někde na třetí figuře.

andy na tour k clanku

René Andrle na své jediné Tour v dresu ONCE v roce 2003.

Asi viděl Nibaliho, jak jede uprostřed balíku, tak si myslel, že nemusí jet dopředu. Jenže silnice byla mokrá, úzká a on se v těchto situacích nemůže měřit s Nibalim. V takovém sjezdu je Alberto daleko horší. Nechápu, že ty sjezdy nejezdil pořád úplně ve špici, když to do devět etap dělal.

Týmu Tinkoff-Saxo se tak rozsypala taktika, protože ostatní kluci už měli větší ztráty. Sky tam po odstoupení Frooma zůstal Porte, ale upřímně: zajímá on lidi tolik? Moc ne. O Sky se hovořilo jen ve spojitosti s Froomem.

Nemyslím si, že by Tour už byla rozhodnutá. Nibali má přes dvě minuty, ale už jsme viděli, že se může stát cokoliv. Je vidět, že přijel skvěle připravený, bude mu hrát do karet i časovka. Pokud nebude mít nějaký vyloženě špatný den, asi ho ostatní budou těžko nahánět. Uvidíme, co Valverde, který má k ruce hodně silný tým, ale v těch nejtěžších etapách zatím skoro vždycky na Nibaliho něco ztratil.

Jsem zvědav, jak to ve druhé půlce Tour půjde českým klukům. Nedá se říct, že by jel König před tím špatně, ale doplatil na nováčkovskou daň a měl smůlu na pády. Ale taky ukázal, že je excelentní vrchař. Teď je na něm, aby zvážil situaci. Jestli to risknout na etapu z úniku, nebo zkoušet pomalu ukrajovat z náskoku a posouvat se dopředu. Pokud mu to takhle půjde dál, tak je pro něj pořád ještě reálná ta první desítka. Je to tam hodně našlapané a odstupy nejsou velké.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.