SuperCycling.cz

Táta Štybar u televize křičel, až vyděsil vnučky

10. 7. 2015, 10:06

Zdeněk Štybar starší každý závod svého syna velmi prožívá už od jeho dětských let. Když se mu podaří nějaký veliký úspěch, má dvojnásobnou radost. Tak, jako včera, kdy na Tour de France vyhrál Zdeněk mladší v dresu Etixx-Quick Step 6. etapu. 

styby-starsi

„U televize jsem řval radostí, až jsem vyděsil vnučky, že začaly brečet. Tak je dnes beru do hračkářství a slíbil jsem každé nějaký dárek,“ líčil s úsměvem táta Štybar.

Doma ve Stříbře pak zavládla veliká radost. „Nestačil jsem zvedat telefony, pořád někdo volal a gratuloval,“ prozradil. „Byla to nádhera. Se Zdendou jsme spíš věřili, že by se mu mohlo něco podařit v té etapě na kostkách. Chtěl to zkusit, ale kostkové úseky nebyly tak těžké. Navíc klukům přálo počasí a Zdendovi by určitě daleko víc hrál do karet déšť.“

stybys k tatovi

Vítězství ve čtvrteční etapě bylo o to překvapivější, i když Štybarovi dojezd do mírného kopce seděl. „Při týmové poradě dostal volnou ruku. Sice trochu upřednostňovali Cavendishe, ale ten na to do kopce neměl a Zdenda zvládl závěr báječně,“ těšilo jeho otce.

Líbal náramek se jmény syna a manželky

V posledních metrech prožíval u televize muka, nebyl si stoprocentně jistý, zda mírný náskok jeho syna vydrží až na pásku. „Kámen ze srdce mi spadl až ve chvíli, kdy zvedl ruce a políbil náramek, co mu dala před Tour pro štěstí Ine. Je na něm jméno syna Lewise a její,“ prozradil Zdeněk Štybar starší.

Mrzelo ho však, že v závěru stejné etapy upadl Zdeňkův týmový kolega Tony Martin, zlomil si klíční kost a večer musel z Tour odstoupit. „Je to veliká škoda. Bylo moc hezké, že sotva ho dotlačili do cíle, šel okamžitě pogratulovat Zdendovi. Mají k sobě dost blízko, oba jsou takoví perfekcionisté, kteří kontrolují každý detail na kole,“ řekl táta Štybar.

„Tonyho je velká škoda i s výhledem na časovku družstev, kterou s ním Etixx mohl vyhrát. Takhle to bude hodně těžké, protože Tony je motorka a udělal by tam spoustu práce. Ale bohužel to dopadlo úplně jinak,“ litoval Štybar senior.

stybys k tatovi 2

„Je na tom přesně vidět, jak je Tour nevyzpytatelná. V úterý Tony zvítězil po famózním ataku, do kterého ho vyburcoval Zdenda. Řekl mu, že to musí zkusit a Martin etapu vyhrál. Odvážnému prostě štěstí přeje, což se ukázalo i včera. Ale taky přijde jeden pád a je po všem,“ prohlásil Štybarův otec.

I když ví, že jeho syn už má na Tour v podstatě splněno, byl by rád, kdy se mu ještě nějaký pěkný výsledek povedl. „Jančí Svorada někde říkal, že by ještě jednu etapou mohl udělat, tak proč to nezkusit. Zdenda je připravený perfektně, jen pokaždé nemůže ukázat to, co v něm je, protože musí plnit týmové povinnosti,“ dodal Zdeněk Štybar starší.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.