SuperCycling.cz

Starý dobrý PETER SAGAN! Vítězství číslo 12!

10. 7. 2019, 20:52

Peter Sagan se dočkal! Slovenský bombarďák z týmu Bora-Hansgrohe slavil první vítězství na letošní Tour, když ovládl spurt vedoucí skupiny při dojezdu 5. etapy do Colmaru. Druhý skončil Wout van Aert, třetí Matteo Trentin. Desátý Julian Alaphilippe udržel dres lídra.

ganvcolmaru

Na letošní Tour už byl v hromadných dojezdech druhý, čtvrtý a pátý, ale vždycky mu kousek chyběl. Až dnes nenechal nikoho na pochybách. V samotném závěru etapy si hlídal dobrou pozici kolem 5. místa a v pravou chvíli vyrazil dopředu. Slavil celkově 12. vítězství na Tour de France.

„Člověk musí být trpělivý a pak ta vítězství přijdou,“ řekl Sagan po etapě. Letos vybojoval teprve čtvrté vítězství, když předtím ovládl etapy na Tour Down Under, Kolem Kalifornie a Kolem Švýcarska.

colmarf2

„Kluci z týmu odvedli skvělou práci a konečně jsme se dočkali vítězství na letošní Tour. Měli jsme to pod kontrolou celý den - v kopcích i na rovině. Já v závěru předvedl to nejlepší, co ve mně bylo, a stačilo to. Když nevyhraju, každý se mě ptá, co chybělo. Jak můžete vidět, tak nechybí nic. Jen na vítězství potřebujete dobrý den a trochu štěstí,“ prohlásil Sagan, jenž si pojistil vedení v soutěži o zelený dres.

colmar4565

Peloton dnes poprvé zavítal do větších kopců, na závodníky čekaly dvě prémie druhé a dvě třetí kategorie. Řada sprinterů včetně Kristoffa, Groenewegena, Vivianiho, Ewana a dalších odpadla, čehož využil právě Sagan.

Roman Kreuziger byl v etapě klasifikován na 50. místě v čase vítěze.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.