SuperCycling.cz

Skvělý Sagan urval druhé vítězství

11. 7. 2018, 20:49

Peter Sagan, slovenský mistr světa z týmu Bora-Hansgrohe, ovládl na Tour ve spurtu klasikářskou etapu z Lorientu do Quimperu, když v poměrně těžkém dojezdu porazil Sonyho Colbrelliho (Bahrain Merida) a zkušeného Philippa Giberta (Quick-Step Floors). Vedení udržel dnes sedmý Greg van Avermaet z BMC.

ganklasikaska

Pro Sagana šlo už o druhé etapové vítězství na letošní Tour (celkově 10.), čímž vyrovnal Fernanda Gaviriu. Ten se dnes držel z čistokrevných sprinterů nejlépe, ale v závěru to bylo těžké i na něj. Borci jako Mark Cavendish, Marcel Kittel nebo André Greipel odpadli daleko dříve a nabrali velké ztráty.

„Sony Colbrelli byl hodně blízko, měl jsem i štěstí,“ komentoval Sagan svoje vítězství. V cílovém stoupání to jako první zkusil Gilbert, ale chytli ho. Belgičan přesto ukázal velkou sílu, když ještě skončil třetí.

„Van Avermaet začal sprintovat hodně brzy a v podstatě tím připravil dobrý sprint pro mě a Colbrelliho,“ přiznal Sagan, který ještě navýšil svůj náskok v soutěži o zelený dres. Na Gaviriu teď má 33 bodů. Zítra navíc poveze zelený dres na Tour už 90. den v kariéře, čímž překoná rekord Erika Zabela.

Van Avermaet měl smíšené pocity. V té etapě totiž myslel výš, než na konečné sedmé místo. „Chtěl jsem vyhrát, ale bylo to komplikované. Gilbert začal brzy, a protože je hrozně blízko v pořadí (ztrácí jen 3 vteřiny), nemohl jsem ho nechat. Pak jsem začal spurtovat sám dost brzy. Myslel jsem si, že je ta poslední zatáčka k cíli blíž. Ale dal jsem do toho všechno a nejdůležitější je, že Richie (Porte) neztratil žádný čas,“ uvedl majitel žlutého dresu.

Do sprinterských soubojů letošního ročníku už se nebude zapojovat obhájce zeleného dresu Michael Matthews (Sunweb). Kvůli horečce ho tým ze závodu před dnešní etapou stáhl. Nenastoupil do ní ani belgický klasikář Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), který měl v úterní etapě těžký pád, zlomil si kloub v rameni a nebyl schopen pokračovat.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.