SuperCycling.cz

Silná sestava Sky na Tour: vše pro Frooma

4. 7. 2018, 05:59

Chris Froome byl zbaven veškerých obvinění, jeho kauza se zvýšenou hladinou Salbutamolu z loňské Vuelty byla uzavřena, a tak nic nebrání jeho cestě za vysněným pátým titulem z Tour de France. Tým Sky vysílá do boje velmi silnou sestavu.

skynatdf18

V nominaci jsou kromě britského lídra ještě jeho krajané Geraint Thomas, Luke Rowe, Nizozemec Wout Poels, Kolumbijec Egan Bernal, Španěl Jonathan Castroviejo, Polák Michal Kwiatkowski a Gianni Moscon z Itálie. Všichni pojedou v novém designu dresu s kampaní na podporu záchrany oceánů a kosatek navrženém speciálně pro Tour.

„Nikdy jsem nejel Tour po Giru, takže to pro mě znamená něco úplně nového. Sezónu jsme museli plánovat jinak. Ale hodně jsem se naučil vloni, kdy jsem jel Vueltu po Tour. Dodalo mi to sebevědomí, takže jdu na start Tour s optimismem,“ uvedl Froome.

Pokud by vyhrál popáté, zařadí se po bok pětinásobných šampiónů Jacquese Anquetila, Eddyho Merckxe, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina. Lanci Armstrongovi všech sedm titulů z Tour sebrali kvůli dopingu. Zároveň by pro Frooma šlo o čtvrtou vyhranou Grand Tour v řadě za sebou.

„To jsou výzvy, které mě lákají. Nevím, zda to bude na vítězství stačit, ale cítím se připraven a nemohl jsem si na podporu přát lepší tým,“ přiznal Froome. „Je to největší závod na světě před skvělými fanoušky a nemohu se dočkat, až to začne,“ dodal.

Záda by měli britskému lídrovi krýt v první řadě Thomas, který jede 13. Grand Tour a dvorním domestikem do hor je i Poels, jenž jel po boku Frooma i Giro a skončil celkově 12. V kopcích by měl ukázat své přednosti i teprve 21letý kolumbijský talent Bernal, jenž letos vyhrál Kolem Kalifornie a byl druhý na Romandii. Bude to pro něj debut na Grad Tour.

Hnacími motory nejen do týmové časovky by měli být Castroviejo s Kwiatkowskim a Mosconem, italského klasikářského talentu bude Froome jistě chtít využít nejen v těžké etapě do Roubaix. Kapitánem týmu na silnici je výborný tempař a klasikář Rowe, který pochází, stejně jako Thomas, z velšského Cardiffu.

 „Jdeme do Tour s velkým sebevědomím. Chris je i po Giru ve skvělé kondici: fyzické i mentální. Celý tým je perfektně vyvážený a chce navázat na to, co se nám povedlo na Giru,“ prohlásil šéf týmu Dave Brailsford.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.