SuperCycling.cz

Sagan vyhrál o centimetr. Osud mi to vrací zpět, říká

18. 7. 2016, 20:41

Už několikrát měl Petr Sagan smůlu, když prohrál ve spurtu o pár centimetrů. Dnes to na Tour bylo opačně. Slavil své třetí etapové vítězství na letošním ročníku, když druhého Nora Alexandra Kristoffa porazil v dalším těsném spurtu možná o centimetr.

spurt-cm-jeden

„Už tolikrát jsem byl druhý... Ale věřím v osud a třeba mi to vrací zpátky,“ řekl slovenský rychlík ze stáje Tinkoff. „Byla to hodně dlouhá etapa v horkém počasí. Jsem pyšný na svůj tým, jak pracoval. Vítězství je pro něj a pro Olega,“ zmínil i ruského majitele stáje, který se nechal slyšet, že pokud Sagan vyhraje tři etapy, bude tým financovat i příští rok... Ovšem nakolik to byla informace pravdivá, zatím nikdo nepotvrdil...

ten jaggggg

Roman Kreuziger přijel do cíle etapy vedoucí do švýcarského Bernu ve vedoucí zhruba 30členné skupině a v průběžném pořadí zůstal jedenáctý. „Byla to velice rychlá etapa s neskutečným průměrem přes 47 kilometrů v hodině. Naštěstí s výborným koncem pro Petera, který to zvládl perfektně, když tam ještě dokázal hodit kolo a Kristoff trošku zaspal,“ popisoval Kreuziger.

Pro slovenského parťáka měl jen slova chvály. „Klobouk dolů, že dokázal vyhrát, protože na to byl v závěru sám. Já zůstal trochu vzadu a na poslední chvíli jsem se tam propracoval, takže jsem mu nemohl pomoci, aby to měl trochu snazší,“ řekl Kreuziger.

roman na tratki

„Je dobré, že jsem nic neztratil,“ pravil před zítřejším dnem volna, na který se celkem těší. „Pojedeme se na chvíli projet a budu taky odpočívat. Přijela za mnou rodina, tak si společně volno trochu užijeme a pak začnu myslet na to, co nás čeká v posledním týdnu,“ dodal lídr stáje Tinkoff.

Cancellarovi nebylo souzeno

V etapě se chtěl doma v Bernu loučit s Tour vítězstvím Fabian Cancellara, ale nebylo mu souzeno. V závěru se hodně snažil, byl na špici, ovšem musel se spokojit s šestým místem. „Nebyl to finiš úplně pro něj,“ řekl Sagan.

„Byli tam všichni silní sprinteři, kteří bojovali o pozice. Mně už na konci trochu chyběla síla, ale dal jsem do toho úplně všechno,“ popsal Cancellara. „Bylo hodně emotivní jet ulicemi, které člověk dokonale zná,“ dodal rodák z Bernu.

V etapě byl hodně vidět dres Etixx-Quick Step. V úniku dne totiž jeli stájoví kolegové Tony Martin a Julian Alaphilippe. Možná i díky „motorce“ Martinovi byl průměr přes 47 km/hod. Pětadvacet kilometrů před cílem byl dostižen mladý Francouz, zanedlouho peloton pohltil i německého excelentního časovkáře. Pak zkusil atak i Rui Costa, ale ani jemu nebylo souzeno.  Hrdinou etapy byl Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.