SuperCycling.cz

Sagan slavil vítězství, Gaviria před cílem spadl

8. 7. 2018, 23:11

Peter Sagan ovládl ve spurtu druhou etapu Tour de France a díky tomu, že majitele žlutého dresu Fernanda Gaviriu zdržel pád 2 km před cílem, stal se slovenský mistr světa z týmu Bora-Hansgrohe novým lídrem.

ganradosttiur2tapa

„Jsem šťastný, že se mi povedlo vyhrát před zraky spousty slovenských fanoušků a rodiny. Byl tady táta, spousta kamarádů z Žiliny. Rád bych tohle vítězství věnoval svému synovi Marlonovi,“ řekl Sagan.

„Obrovský dík patří kolegům z týmu. Jeli posledních 30 kilometrů vpředu a drželi mě dobře schovaného, abych mohl šetřit síly na finále. Poslední kilometry jsem čekal trochu snazší, ale bylo to pořád nahoru, dolů, doleva, doprava. Ten sprint jsem začal později, což bylo lepší. Dostal jsem se přes Démara s Degenkolbem, ale měl jsem štěstí, že mě pak neskočil Colbrelli,“ líčil slovenský expres, pro něhož to bylo už deváté etapové vítězství na Tour.

ganbjednajelou

Hrdinou etapy, která měřila 182,5 kilometru, byl domácí veterán Sylvain Chavanel z týmu Direct Energie. Devětatřicetiletý rekordman v počtu účastí na Tour (18) jel velkou většinu etapy v sólovém úniku a posbíral několik bonusových sekund, díky nimž se v průběžném pořadí posunul na páté místo, ale jeho snaha vzala za své 14 km před cílem.

Hodně smutný byl po etapě Gaviria, který se v poslední zatáčce před cílem připletl do pádu. I když nespadl, musel zastavit a bylo po nadějích. Díky bonifikacím je žlutý Sagan.

Jsem smutný, že jsem přišel o šanci spurtovat, ale na druhou stranu jsem měl štěstí, že jsem se tam nijak nezranil. Pořád mám bílý dres a budeme bojovat dál,“ prohlásil kolumbijský sprinter týmu Quick-Step Floors.

Majitel žlutého dresu se bude na 99 % měnit znovu i zítra, protože je na programu týmová časovka na 35,5 km a je velmi pravděpodobné, že to Sagan neudrží, protože třeba Geraint Thomas ze Sky na něj ztrácí jen 15 vteřin. A to Sky na Boru hravě najede.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.