SuperCycling.cz

Sagan nestačil jen na Matthewse, ale má zelený dres

12. 7. 2016, 19:02

Peter Sagan znovu ukázal srdce válečníka. Slovenský cyklista stáje Tinkoff nechyběl v úniku 10. etapy Tour, který vydržel až do cíle. Ve spurtu se sice musel sklonit před Michaelem Matthewsen z Oriky, jenž slavil první vítězství na Tour, ale i tak nemusel být úřadující mistr světa zklamán, protože má zpátky zelený dres.

sagingryn

V celkovém pořadí se nic neměnilo, všichni favorité včetně českého tria přijeli pohromadě do cíle s mankem bezmála deseti minut. Když totiž peloton v v závěru etapy viděl, že únik nesjede, tempo se zpomalilo. Dál vede Chris Froome Sky před krajanem Adamem Yatesem (Orica), Roman Kreuziger (Tinkoff) je 12.

Skupina uprchlíků se v závěru na větru rozdělila a vpředu zůstali kromě Sagana s Matthewsem ještě Australanovi kolegové z Oriky Impey a Durbridge, dále Belgičan van Avermaet z BMC, Nor Boasson Hagen (Dimension Data) a Francouz S. Dumoulin (AG2R).

turke 190

Závodníci australské stáje nakonec početní převahu zúročili a Matthews v cíli zvedal ruce nad hlavu. Sagan skončil druhý, Boasson Hagen třetí. „Je to neuvěřitelné,“ jásal Matthews. „Poslední dva ročníky pro mě dopadly špatně a říkal jsem si, jestli pro mě tenhle závod není zakletý. Konečně jsem to zlomil. Kluci z týmu na tom mají velkou zásluhu, ukázali jsme svou sílu,“ řekl australský vítěz.

Očima Romana Kreuzigera

Dnes se hned od startu jelo do kopce, stoupali jsme na nejvyšší bod letošní Tour. Závodilo se velmi intenzivně, po sjezdu dolů odjela skupina, v níž byl i Peter. Byla tam mlha, poměrně špatná viditelnost a pak začalo i pršet. Důležité bylo zůstat dobře schovaný, což se mi díky klukům z týmu dařilo. Z mého pohledu to proto byla poklidná etapa. Peterovi to nakonec nevyšlo na vítězství, ale v té skupině byla velká převaha Oriky a mohli si s tím závěrem trošku pohrát. Peter je ale znovu v zeleném dresu, což je skvělé.

 

aticestikjluci

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.