SuperCycling.cz

Porte se po Švýcarsku těší na výzvu v podobě Tour

19. 6. 2018, 06:44

Richie Porte oslavil své první velké vítězství v sezóně. Po triumfu na 82. ročníku Kolem Švýcarska ho teď čeká ještě větší výzva: rád by zabojoval o žlutý dres na Tour de France!

rtesmajl

Zatím se mu na Tour moc nevedlo, při svých dosavadních sedmi startech byl nejlépe pátý před dvěma lety. „Rád bych zajel něco velkého. Moc dalších šancí už nebude,“ uvědomuje si 33letý borec, lídr BMC.

Vítězství Kolem Švýcarska mu dodalo sebevědomí. Porazil tam mj. Quintanu, který byl druhý, ale v závěrečné časovce podle očekávání ztratil a propadl se na 3. místo za Fuglsanga. Oba jmenovaní budou na Tour lídry svých týmů (Movistar, Astana) a Porteho soupeři v boji o čelní příčky.

„Švýcarsko pro mě bylo velkým cílem. Je to veliký závod a opravdová generálka před Tour. Hodně prestižní, a proto pro mě tohle vítězství moc znamená,“ přiznal Porte. „Vyhrát tady, to je směrem k Tour dobré znamení. Jsem dobře připraven. Ještě nemám top formu, ta by měla přijít až na Tour. Moc se těším na červenec,“ dodal australský závodník.

tinejjjtrds

„Před Švýcarskem jsem jel jen v dubnu Romandii. Trénoval jsem doma v Monaku i kvůli narození syna, který přišel na svět před dvěma týdny. Ale doma jsem s nimi byl jen jednu noc a musel jsem odjet. Proto jsem se moc těšil, až se zase vrátím a strávím pár dní s rodinou. Před Tour mě čeká ještě tréninkový kemp a věřím, že na startu budu v top formě,“ prozradil.

Hlavně doufá, že se mu vyhne smůla. Vloni pro něj Tour dopadla hrozivě. Při pádu ve sjezdu v rychlosti přes 70 kilometrů v hodině si v 9. etapě zlomil pánev a klíční kost a sezóna pro něj skončila. „Věřím, že už jsem si to vybral a budu moci až do konce bojovat o žlutý dres,“ dodal Porte.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.