SuperCycling.cz

Petr Vakoč před premiérou: Osobní ambice musí stranou

2. 7. 2016, 10:41

Petr Vakoč si splnil dětský sen. Poprvé v kariéře se dnes postaví na start Tour de France. V dresu Etixx-Quick Step bude v první řadě pomáhat týmovým lídrům: sprinterské hvězdě Marcelu Kittelovi a Danu Martinovi v těžších horských etapách. Osobní ambice budou muset jít stranou.

ten-ppppppppppoioio

Co pro tebe znamená první start na Tour?

Je to splnění snu a veliká výzva. Od dětství jsem měl v hlavě, že chci jet Tour. Poprvé se mi ta myšlenka vloudila do hlavy v nějakých čtrnácti letech, když jsem začal závodit na silničním kole.

Můžeš trochu rozvést, jaká by měla být tvoje úloha?

Musím se obětovat pro lídry bez možnosti jet některou etapu na sebe. Jsem univerzál, proto budu mít práci v horách i na rovinách. Obecně budu hodně pracovat v začátcích etap, třeba při sjíždění úniků. V horách bych měl být k dispozici Danu Martinovi, který se zaměří na etapy v Andoře, kde bydlí.

Takže do spurtů tě už Kittel potřebovat nebude?

Na Tour máme pro tuhle práci dost lidí. Ale jak jsem říkal, vždy bude záležet na vývoji etapy. Při závodě Kolem Švýcarska jsem byl při rozjíždění sprintu předposlední a odstupoval jsem čtyři sta metrů před cílem.

Je úspěch Kittela v hromadných dojezdech pro váš tým prioritou?

Ano. Máme tým postavený hlavně na rovinaté etapy.

a ta prezen

Jak jsi reagoval, když ti vedení oznámilo, že pojedeš na Tour?

Byl jsem v obrovské euforii. Ale brzy se dostavil i pocit odpovědnosti. Říkal jsem si, že to bude určitě víc stresující než loňské Giro. I kvůli tomu, že máme ambice v rovinatých etapách, v horách i v celkovém pořadí.

Máš z něčeho strach?

Z kopců ne, ty na Giru v loňském roce určitě nebyly lehčí. Snad jen z toho stresu v úvodu a rizika pádů. Doufám, že bude dobré počasí.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.