SuperCycling.cz

Sagan měl smůlu. S Trentinem prohrál o centimetry

11. 7. 2014, 21:23

Slovenský expres Peter Sagan dál čeká na etapové vítězství na letošní Tour. Majitel zeleného i bílého dresu si přitom dnešní etapu vytipoval a k tomu, aby skončil první, mu chyběl kousek. Respektive snad jediný centimetr, o který bylo před Saganovým speciálem přední kolo Mattea Trentina z Omegy. Sagan si tak připsal už třetí druhé místo.

Matteo Trentin plácá v cíli Petera Sagana. Myslel, že vyhrál.

Matteo Trentin plácá v cíli Petera Sagana. Myslel, že vyhrál.

„Když vyhrávám, lidé říkají, že vítězím snadno. Teď se všichni diví, co se děje, že to nejde. Jenže realita je taková, že je to čím dál těžší,“ řekl Sagan po etapě. „Kluci z týmu celý den fantasticky pracovali. Byl jsem opravdu blízko vítězství, bylo to strašně vyrovnané. Nikdo z nás nevěděl, kdo vyhrál. Nakonec to nedopadlo, ale jsem pořád optimista. Mám zelený dres, jen mi ke štěstí chybí to vítězství. Ale do Paříže je ještě dlouhá cesta a doufám, že se dočkám,“dodal lídr stáje Cannondale, který jede s bandáží na koleni i ruce, což je následek pádů v předchozích dvou dnech.

sagan dalsi na titul

Cílová fotografie. Takový kousíček rozhodl ve prospěch Trentina.

O pády nebyla nouze ani dnes. Patnáct kilometrů před cílem spadl mj. lídr BMC Tejay van Garderen. Peter Velíts mu dal svoje kolo a i když do stíhačky dali domestici BMC všechno, jejich kápo, dosud jedenáctý muž průběžného pořadí, měl v cíli manko 1:03min. „Bylo to den na hov..“, popsal výstižně etapu z pohledu BMC Velíts.

Van Garderen klesl na 18. místo. Na majitele žlutého dresu Nibaliho ztrácí 3:14 min. „Na to, jaký ten pád byl, ta ztráta ještě není tak velká. Bojujeme dál, nedá se nic dělat. Lehlo to přede mnou a někdo do mě vrazil zezadu. Pro tým to nebyl dobrý den, protože jsme ještě přišli o Atapunu,“ říkal zklamaný van Garderen.

dalsi tour van gardere

Kvůli tomuto pádu ztratil Tejay van Garderen.

Pád v závěru etapy zbrzdil i Leopolda Königa, ale protože k němu došlo v ochranné tříkilometrové zóně, dostal čas vítěze. Ve spurtu vedoucí skupiny 300 metrů před cílem lehl lídr Garminu Talansky.

Defekt v závěru připravil o šanci na vítězství Fabiana Cancellaru, který si právě na tuto etapu hodně věřil. „Byl jsem strašně nachystaný, věřil jsem si, jako už dlouho ne. Jenže přišel defekt a bylo po nadějích. Je to pro mě největší zklamání na Tour. Teď už to bude skoro pořád jen do kopce a moc dalších šancí nebude,“ litoval Cancellara.

pad v cili 7

Spurt. Na zem letí Andrew Talansky.

V závěru etapy čekala na peloton dvě stoupání čtvrté kategorie a to už se jelo neskutečné tempo. Každý chtěl být vpředu. Na čele pracovala Orica pro Gerranse, který nakonec skončil pátý. Necelých šest kilometrů před cílem vystřelil dopředu van Avermaet a za ním se vydal Sagan. V tu chvíli jel hodně aktivně i König, který byl na špici druhé skupiny. Slovensko-belgické dvojici nebylo souzeno, dojeli je 1,6 km před cílem.

Sagan měl nakonec ještě dost sil na spurt, ale Matteo Trentin byl o kousíček první. Rozhodla až cílová fotografie. „Myslel jsem si, že vyhrál Sagan. Zdálo se mi, že tam hodil přední kolo. O to větší radost jsem měl, když vyhlásili vítězem mě. Jsem hrozně rád, že jsme konečně vybojovali vítězství. Začátek Tour pro nás byl strašně těžký, protože jsme ztratili Marka Cavendishe. Bylo to šest dní smůly, defektů, pádů, špatně načasovaných nástupů. Teď to konečně vyšlo,“ jásal vítěz druhé nejdelší etapy letošní Tour.

trentin na bedne 7

Vítěz etapy Matteo Trentin.

Zítra už na peloton čekají hory, poprvé je dojezd na kopci. Na posledních 20 kilometrech jsou tři stoupání. „Ale skutečné hory přijdou až v pondělí. Zítra to bude krátká stojka do cíle, což vyhovuje explozivním závodníkům daleko víc než mě. Tak to asi na nějaké útoky nebude,“ řekl k etapě v pohoří Vogézy Španěl Alberto Contador.

Výsledky 7. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.