SuperCycling.cz

Nečekaný scénář: Sagan spurtoval s Froomem!

13. 7. 2016, 19:37

Měla to být klasická sprinterská etapa, ale 11. dějství Tour de France přineslo naprosto nečekaný scénář. O vítězství spurtoval v zeleném dresu jedoucí Peter Sagan s majitelem žlutého trikotu Chrisem Froomem! 

sagous-sprintstimchrisem

Byl to výsledek práce týmu Tinkoff na čele a 13 km před cílem se na větru odpoutali Sagan s Bodnarem (Tinkoff) a dvojice ze Sky Froome a Thomas. Byl to nečekané, ale ti čtyři vzorně spolupracovali a mírný náskok dovezli až do cíle. Thomas nakonec odpadl a o vítězství si to rozdala jen trojice.

Spurt měl očekávaný scénář. Bodnar ho Saganovi rozjel a slovenský mistr světa snadno udolal Frooma. „Bylo to naprosto bláznivé, nečekané,“ usmíval se Sagan krátce po dojezdu.

 

„Kdo by čekal, že vydrží únik žlutého a zeleného dresu s dalšími dvěma. To se prostě nedá naplánovat. Ani jsem tomu nechtěl věřit. Dnes jsme naplno tahali a vydrželo to. Prostě bláznivá etapa,“ kroutil hlavou Sagan.

Kreuziger už je desátý

Roman Kreuziger přijel do cíle ve druhé skupince se ztrátou 6 sekund, ale v celkovém pořadí se posunul z 12. místa na desáté. „Byla to větrná etapa se stresem od startu do cíle, kde se to nadělilo. Náš tým byl excelentní. Pokaždé jsme byli vpředu a kluci mě skvěle chránili,“ řekl Kreuziger po etapě.

skajsdagan

„Klobouk dolů před Peterem, který vyhrál. Náš tým si vítězství za tu práci zasloužil a zvedne to morálku všem,“ měl radost český cyklista. Zároveň vysekl poklonu lídrovi. „Všechny určitě zaskočil Froome, od kterého to nikdo nečekal. Poprvé nás na Tour překvapil atakem ve sjezdu, dnes znovu. Je vidět, že se na kole za poslední roky hodně zlepšil.“

Etapa na Mont Ventoux zkrácena

Zítra se mělo končit na bájné hoře Mont Ventoux, ale o tenhle magický dojezd budou cyklisté ochuzeni. Kvůli očekávané vichřici v době dojezdu bude cíl o 10 km pod vrcholem o 500 metrů níže. „Hlásí extrémní vítr, zatím víme jen to, že etapu zkrátili. I tak to bude hodně důležitý den a následná časovka určitě dá směr, jakým se Tour bude vyvíjet. Froome zatím dokazuje, že je nejsilnější,“ prohlásil Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.