SuperCycling.cz

Kittel na větru nevydržel, prvenství urval Greipel

10. 7. 2014, 18:29

Německo sice jásá, ale vítěz je jiný. Po třech triumfech Marcela Kittela v hromadných dojezdech na letošní Tour de France ovládl dnešní sprint početné vedoucí skupiny jeho krajan André Greipel z týmu Lotto-Belisol. Letos se na Tour radoval poprvé, celkově pošesté.

André Greipel to dokázal.

André Greipel to dokázal.

„Bylo to šíleně těžké,“ soukal se sebe Greipel. Kromě řady pádů na mokru se peloton v závěru nadělil na silném větru. „Posledních 30 kilometrů bylo velmi tvrdých, protože vítr byl hodně silný. Na závěr jsem měl dobrou pozici, vyvezl jsem se za zadním kolem Marka Renshawa a posledních 350 metrů jsem do toho dal všechno. Možná jsem začal brzy, ale věřil jsem, že to dnes dotáhnu,“ popisoval německý vítěz.

Greipelovi se zatím na Tour zdaleka nedařilo podle představ. Nejlépe byl dosud šestý ve 4. etapě. „Už jsem byli pod dost velkým tlakem, ale teď jsme konečně odpověděli všem kritikům našeho týmu. Já sám jsem zůstával v klidu a věřil jsem, že to vítězství přijde,“ dodal Greipel.

Etapa se neobešla bez pádů, na mokré silnici skončila řada závodníků včetně Sagana, Démareho, Perauda a dalších. „Jeden kluk upadl přede mnou, druhý za mnou a vzal mě s sebou. Naštěstí jsem v pohodě, nemám nic zlomeného. Po dvou pádech jsem pořád tady, zatímco někteří museli odjet domů. Doufám, že už jsem si smůlu vybral. Dneska jsem byl pátý skoro bez sprintu a přál bych si, abych zítra už dosáhl na to vítězství,“ řekl Peter Sagan.

pady 6 tapa tdf

O pády nebyla nouze ani dnes.

Nejhůře ze všech dopadl dvorní domestik Alberta Contadora Jesus Hernandez, který upadl na hlavu a v závodě už nepokračoval. „Byl odřený, potlučený, ale snad to není nic vážného. Každopádně jede na vyšetření do nemocnice,“ řekl sportovní ředitel stáje Tinkoff-Saxo Philippe Mauduit.

„Je to nepříjemná situace pro Alberta i celý tým, ale musíme zůstat dál koncentrovaní a chránit Alberta,“ dodal. Z Tour odstoupil po pádu i další Španěl Zandio ze Sky, tým tak pokračuje už jen v sedmi poté, co ve středu vzdal Froome.

spurt 6 taoa tdf

Závěrečný spurt 6. etapy.

V závěru etapy za to na větru vzala Omega s Astanou a peloton se rozdělil na několik částí. Nestačili Kittel, Démare, naopak vpředu nechyběl český lídr NetAppu Leopold König, který skončil 29. v čase vítěze a průběžně je 31. Jan Bárta opět odvedl práci pro svého lídra a v závěru už zvolnil. Ztratil skoro 5 minut, ale v jeho případě je to úplně jedno.

Na posledním kilometru atakoval lídr Omegy Kwiatkowski, byl však dojet a Greipel slavil triumf před Kristoffem a Dumoulinem.

Výsledky 6. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.