SuperCycling.cz

Paolini se omluvil. Ale kokain jsem nebral, říká

11. 7. 2015, 15:22

Jeden z nejzkušenějších mužů v profipelotonu, Ital Luca Paolini, se omluvil za to, že musel odstoupit Tour kvůli přítomnosti kokainu v odběru po 4. etapě. Trvá však na své nevině a říká: Kokain jsem v životě nebral.

paol

„Nevím, co říci, jsem opravdu šokován. Kokain jsem nebral,“ citoval Paoliniho italský deník La Gazetta dello Sport.

V páteční etapě ještě pomáhal norskému sprinterovi Kaťuši Kristoffovi, který skončil pátý a večer se objevila zpráva i jeho pozitivním testu. Paolini až několik hodin po etapě začal s omluvami na svém twitterovém účtu a hovořil i s některými médii.

„Nejsem ten typ, který pláče při nějakém skandálu a snaží se za každou cenu najít v tom nějakou mezeru. Beru plnou odpovědnost a chci udělat vše, co je v mých silách. Každopádně bych se rád omluvil všem mým kolegům a také Tour de France i ASO,“ uvedl Paolini. „Doufám, že fantastický tým Kaťuša se s mou absencí na Tour vypořádá a kluci i tak dosáhnou co nejlepších výsledků,“ dodal.

Paolini nyní čeká na analýzu B-vzorku. Pokud bude i ten pozitivní, což ve většině případů bývá, čeká ho čtyřletý trest. Pro osmatřicetiletého závodníka by to znamenalo konec kariéry.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.