SuperCycling.cz

König zářil! Dojel třetí v etapě, celkově už je desátý!

18. 7. 2014, 18:21

Fantazie Leopolda Königa! Český cyklista stáje NetApp-Endura byl jedním z hrdinů 13. etapy Tour de France s cílem v alpském lyžařském středisku v Chamrousse. Útočil, bojoval jako lev a po famózním výkonu skončil třetí. Nestačil jen na lídra Nibaliho, který přijel do cíle o 11 vteřin rychleji a svého parťáka z nástupu Poláka Majku, jenž Königovi skoro nestřídal a v závěru ho přespurtoval.

Leopold König krátce po dojezdu.

Leopold König krátce po dojezdu.

To ale vůbec nevadilo, protože Königovi šlo hlavně o posun v celkovém pořadí. A ten mu vyšel dokonale. Z 19. místa se po dnešku prokousal už na 10. a jeho sen o první desítce je po pádech a smůle v úvodu Tour rázem realitou.

„Chtěl jsem vyhrát a myslím, že to bylo možné,“ řekl König pro idnes.cz. „Čekal jsem, že mi Nibali ujede o víc, ale nakonec to nebylo o tolik. Ale po dvanáctikilometrovém sólu už jsem s tím nemohl víc udělat. I třetí místo je skvělé, za chvíli mi asi dojde, že to byla super jízda a jsem moc spokojený. První horský dojezd mě dostal na 10. místa celkově, což je posun, který jsem ani nečekal,“ dodal český cyklista NetAppu.

leopo po 13 tapoa

König v dnešní první alpské etapě na nic nečekal. Jeho tým pro něj vzorně pracoval, pod poslední dlouhý 18,2 km s ním ve skupince asi 45 lidí přijel i Honza Bárta, který rovněž podal výborný výkon. Pak už to bylo jen na Königovi. Favorité se podle očekávání usadili na čele, ale ne všichni měli svůj den.

Už po šesti kilometrech kopce odpadl průběžně druhý Australan Porte ze Sky. Čekal na něj stájový kolega Nieve, ale nebylo to nic platné. Skončil na 27. místě s mankem 8:48 min., průběžně propadl až 16. místo a Sky je bez lídra.

porte se trapi 13

Trápení Richie Porteho.

Ze skupiny favoritů se už 11 kilometrů před cílem zvedl König. Po chvíli za ním vyrazil Majka (Tinkoff-Saxo), docvakl ho a jeli spolu. Nibalimu by stačilo, kdyby si hlídal Valverdeho, protože dvojice vpředu ho nijak neohrožovala. Chvíli to tak i bylo, ale 7 kilometrů před cílem italský lídr Astany nastoupil a Valverde s Pinotem ho neměli nárok chytit. Po chvíli dojel Nibali i Königa s Majkou.

Čtyři kilometry jeli spolu ve trojici, 3,3 km před páskou Ital atakoval a demonstroval svou nadvládu na letošní Tour. Slavil třetí etapové vítězství a zvýšil náskok na čele. Na druhého Valverdeho má k dobru 3:37 min. A pokud se mu něco nestane, nemůže Tour nevyhrát. Výkonnostně je o třídu výš než všichni ostatní.

nibali vitez 13

Zatím neohrožený král Vincenzo Nibali.

König pokračoval ve výborném výkonu, s Majkou dojeli až do cíle, kde ho Polák na posledních metrech předjel. Český cyklista měl na Nibaliho pouze 11 vteřinovou ztrátu. Dnes ukázal světu, že je mu NetApp malý. Řekl si o smlouvu ve WorldTour?

Zítra má další šanci, aby se předvedl. Na programu je poslední alpská etapa letošní Tour z Grenoblu do Risoulu. Na peloton čekají dva průsmyky přes 2000 metrů: Lautaret a Izoard. Prakticky hned od startu se jede do kopce, po zdolání 19 km dlouhého stoupání na Izoard je to do cíle ještě 45 kilometrů. Následuje sešup dolů a závěrečný kopec do lyžařského střediska Savojských Alp Risoul 12,6 km dlouhý.

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.