SuperCycling.cz

Leopold König: Chci udržet desítku a vyhrát etapu

21. 7. 2014, 20:28

Před závěrečným pyrenejským týdnem figuruje Leopold König při své premiéře na Tour na výborném osmém místě. „Zatím je to super, první desítku chci udržet. Budu bojovat, útočit a rád bych vyhrál etapu. To je můj sen,“ prozradil König v rozhovoru pro Supercycling.

Leopold König jde do posledního týdne s velkými ambicemi.

Leopold König jde do posledního týdne s velkými ambicemi.

Jak se cítíš?

Jsem uvolněnej, unavený ani moc ne. Dnes jsem se byl na hodinu a půl projet, po obědě jsem si dal dvacet minut šlofíka. Šel jsem na masáž, pak jsem měl asi dvě hodiny mediální povinnosti, večeře a den je pryč...

Cítíš, že je o tebe větší zájem ze strany novinářů, když jsi skočil do desítky?

Jsou tady dva tisíce novinářů, tak je pro ně zajímavej skoro každej závodník (smích). Ale je fakt, že cítím větší zájem. Při prvním dni volna jsem nebyl moc zajímavej, protože se Tour ještě pořádně nerozběhla. Čekalo se, co bude po Alpách a já je zvládl dobře. Skočil jsem do desítky a ta první desítka je ostře sledovaná. Proto je zájem vyšší.

leo rozhovor pri tour 2

Dopřál sis dnes něco dobrého k jídlu, když nebyl etapa?

Právě, že ne. Jedl jsem ještě zdravěji, než během závodu. Ani Nutellu jsem si ráno nedal. Bál jsem se, že bych si rozhodil tělo, když se nejelo.

Co očekáváš od dalších dní?

Těším se do Pyrenejí, po Alpách mám ještě větší sebevědomí. Jsem připravený bojovat o každý místo. Z loňské Vuelty mám s Pyrenejemi dobré zkušenosti a na ten poslední týden si hodně věřím. Na Vueltě jsem ho měl docela dobrý, i když jsem byl nemocný. Teď jsem zdravý, uvolněný, mám čistou hlavu a čekám velký věci.

Co jsou v tvém podání velký věci?

Že budu aktivní, budu útočit a zkusím vyhrát etapu. To je můj velký cíl, protože etapa na Tour se nevyhrává každej rok.

leo rozhovor pri tou 3

Ale budeš to mít jako člen top 10 daleko těžší.

To jo, ale není nemožný to dokázat. V první alpské etapě mě byl schopný dojet jen Nibali. Nikdo se nešetřil, všichni jeli naplno. Výkonnost mám dobrou, tak proč by se to nemohlo podařit.

Zmínil jsi Nibaliho, co říkáš na jeho formu?

Jeho hodně jinde než ostatní. Kdyby pokračovali Contador s Froomem, troufám si tvrdit, že by pro ně byl velikým soupeřem. Ale nemá cenu spekulovat. Teď je tu jen Nibali a jede skvěle.

Dá se s ním jet?

Pro mě mnohem líp než s Contadorem. Jeho styl mi vyhovuje. Je to víc tempař, ne tancující Contador. Já nemůžu skákat po každém nástupu, to neumím. Zavařil bych se. V kopci si jedu vždycky svoje tempo a vychází to.

leo rozhovor pri tour 4

Když se podíváš na výsledky, na co si v celkovém pořadí troufáš?

Možné je i to sedmé místo, ale dál už jsou celkem odskočeni. Taky se musím koukat i za sebe, kde je namačkaných pět dobrých závodníků. Ale už jsme viděli, že se na Tour může stát cokoliv. Na každého může přijít špatný den, kdy chytí osm minut. Jako třeba Porte. Já taky ztratil dvě a půl minuty kvůli pádu a skoro dvě minuty na kostkách kvůli technickým problémům. Ale říkám si, že jsem z toho zatím vyšel ještě docela dobře. Horší věci se mi vyhýbaly.

Závod bude rozhodovat i dlouhá časovka v předposlední den. Jak k ní vzhlížíš?

Těším se na ni moc a hodně si věřím. Z Endury mi sem poslali nejrychlejší kombinézu na světě. Jestli budu mít dobrej den, tak těm Francouzům přede mnou bych mohl nadělit docela dost. Ale taky si musíme uvědomit, že to bude 20. etapa a člověk netuší, jak na tom kdo bude.

Co zatím říkáš na práci vašeho týmu?

Kluci jedou skvěle. Poslední etapy mi strašně pomáhají. Třeba včera foukal v závěru vítr, pršelo a já se cítil v obrovském klidu. Mohl jsem se díky klukům šetřit, vůbec jsem se nestresoval. Mrzí mě, že jsme přišli o Davida de la Cruze, který by byl v horách hodně platný. Tiago Machado se po těžkém pádu taky ještě nedal do kupy a uvidíme, jak na tom bude teď. Ale všechny musím pochválit, pracují na jedničku.

leo rozhovor pri tour 5

Vnímáš při závodě hodně podporu českých fanoušků?

Jsou skvělí a všem strašně děkuju. Když jsme jeli první alpskou etapu do Chamrousse, viděl jsem podél trati snad víc českých vlajek než francouzských. I když jsme daleko od domova. Opravdu si to užívám.

Bereš letošní Tour i tak, že jedeš o budoucí angažmá?

Jasný, ale snažím se na to nemyslet. Chci si Tour užít a zajet co nejlíp. Pak se děj vůle boží. Chtěl bych mít jasno hned po Tour. Sedneme si s manažerem a vyhodnotíme nabídky. Taky si sednu s týmem.

Je reálné, že bys zůstal v NetAppu?

Uvidíme, teď je všechno otevřený.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.