SuperCycling.cz

Kreuziger: Stojím nohama na zemi, ale desítka je reálná

11. 7. 2016, 22:29

Po prvním dnu volna nastoupí zítra Roman Kreuziger v roli nového lídra stáje Tinkoff do další části závodu. Zatím mu patří 12. pozice, když na lídra Chrise Frooma ztrácí pouze 1:16 min. „Určitě chci zabojovat o první desítku, která je podle mě reálná. A to stojím nohama na zemi,“ řekl Roman.

roman-s-tinkov-guys

Jak jsi strávil dnešní den volna?

Kromě odpočinku jsme absolvovali lehkou vyjížďku i s majitelem týmu Olegem a sportovními řediteli. Dojeli jsme pod cílový kopec nedělní etapy, dali jsme si kafe a diskutovali jsme o tom, co bude dál.

Můžeš prozradit, co jste dohodli?

Že bych se měl snažit o celkové pořadí. Kromě toho se chceme pokusit o to, aby Peter měl v Paříži zelený dres a Rafa se určitě porve o vítězství ve vrchařské soutěži. Má dost bodů, měl by se postupně rozjíždět a zlepšovat. Kdyby se nám povedlo vyhrát tyhle dva dresy, pro tým by to bylo hodně zajímavé. A určitě máme další lidi, kteří jsou schopni vyhrát třeba z úniku etapu.

roman indarani

A co tvoje celkové pořadí?

Jako tým jsme první v klasifikaci WorldTour a pokud bych bojoval o desítku, můžu získat spoustu bodů. Bylo by to dobré pro tým i moje sebevědomí, protože nějaký rok jsem v desítce nebyl.

Chybí ti do ní jen pár vteřin...

Peloton je hodně nabitý, moc lidí zatím neodstoupilo, ale věřím, že s mou vytrvalostí a zarputilostí je v mých silách v té desítce být. A to stojím nohama pevně na zemi.

Bylo pro vás nečekané odstoupení Alberta Contadora, nebo jste s tím tak trochu počítali?

Všichni jsme tím byli zaskočeni. Určitě na tom musel být hodně špatně, když nemohl pokračovat. Je to bojovník, který se téměř nikdy nevzdává. V posledních dnech se musel trápit. Po tom všem, co se mu stalo, je určitě lepší, aby se dal dohromady. Můžeme doufat, že na Vueltě bude v pořádku a zabojuje o vítězství.

vyska rrrr

Romane, váš tým schytal hodně kritiky za to, že jsi byl v neděli v těžké pyrenejské etapě skoro celou dobu sám.

Tak bych to neviděl. Ze začátku tam byli Kiserlovski i Valgren, pak Peter. Kluci mi pomáhali a zásobovali mě v tom horku bidonama.

Ale Froome má skoro až do finále k dispozici dalších pět lidí a ty se musíš spolehnout jen sám na sebe.

Jak už jsem říkal před Tour, Sky a Movistar mají velmi silné týmy. Já s Rafou se v těch horách asi budeme rvát většinou sami, pokud nebude v únicích. Člověk je na to zvyklý a není to nijak deprimující.

Froome zatím vypadá hodně suverénní. Vidíš ho jako jasného favorita?

Spolu s Quintanou vypadají, že jsou odskočeni, ale stát se může cokoliv. Je to jen sport. Alberto nám taky spadl v prvních dvou etapách a rázem na Tour není. Dokud člověk nedojede do Paříže, je to otevřené.

tak sjizdia r

Na Tour jsi jel jako superdomestik a během jednoho dne ses stal lídrem. Přeorientoval ses rychle?

Není to zas tak obrovská změna. Pokud je člověk připraven pomáhat lídrovi, měl by s ním zůstávat v horách téměř do konce. Nemám s tím problém. Pořád je rozdíl bojovat na Grand Tour o vítězství a o desítku.

Co ti zatím udělalo radost?

Třeba to, že přibývá českých fanoušků, i když jsme byli v Pyrenejích. Až budeme blíž k nám, třeba v Alpách, určitě jich bude ještě víc. Jsou skvělí a všem děkuju za podporu. Je fajn je tady mít, Nebojuju jen za sebe a za tým, ale i za ně. Navíc mám mistrovský dres a chci ho ukázat v tom nejlepším světle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.