SuperCycling.cz

König se Sky o vteřinu druzí v týmové časovce

12. 7. 2015, 21:01

Chris Froome dál drží žlutý dres lídra Tour de France. V časovce družstev skončil s kolegy ze Sky těsně druhý o pouhou vteřinu za sestavou BMC, která je zatím lídrem týmové klasifikace letošní Tour a po dnešku svůj náskok ještě navýšila. Ovšem plánovaný útok na žlutý dres pro Tejaye van Garderena nevyšel.

bmc-vitzi-tourke

Američan se posunul na druhé místo průběžného pořadí, třetí je jeho stájový kolega Greg van Avermaet. Froome vede o 12 vteřin před van Garderenem.

Jak si dnes vedli Češi? Leopold König přijel do cíle mezi elitní pěticí Sky a s britským týmem skončil druhý. Tinkoff-Saxo s Romanem Kreuzigerem obsadil 4. místo, Zdeněk Štybar byl s Etixx-Quick Step sedmý a Jan Bárta s Bora-Argon 18 třináctý. Prvních osm týmů se v časovce dlouhé 28 km z Vannes do Plumelec vešlo do jedné minuty.


Résumé - Étape 9 (Vannes > Plumelec) - Tour de... by tourdefrance

„Jsme rádi, že jsme vybojovali první místo, i když to bylo opravdu hodně těsné,“ přiznal Tejay van Garderen. „Rohan Dennis byl naším klíčovým mužem,“ pochválil australského kolegu z BMC. „Za ideální konstelace bychom k vítězství získali i žlutý dres, ale jsem opravdu moc rád, že se nám vůbec podařilo týmovou časovku vyhrát,“ dodal.

Trochu zklamání mohli zažívat ve Sky, protože vítězství bylo hodně blízko. Ale závodníci britského týmu dojížděli do cíle jen v pěti a Nicolas Roche v samém závěru trochu ztrácel kontakt, tak na něj ostatní museli čekat. „Měli jsme to vyhrát, je to zklamání,“ přiznal Geraint Thomas.

sky TTT plu

„Prohrát o vteřinu vždycky bolí. Byla to opravdu brutální časovka. Už po pěti kilometrech jsem byl v agónii, ale užíval jsem si to, protože fanoušci vytvořili opravdu fantastickou kulisu,“ doplnil další ze závodníků Sky Richie Porte. Tvrdí, že do dalších dní může jít tým majitele žlutého dresu s optimismem. „Teď přijdou hory, ale už jsme ukázali, že jsme připraveni opravdu dobře. Není se čeho bát.“

V pondělí mají cyklisté první den volna na letošní Tour, v úterý už je na programu první pyrenejská etapa s cílem na kopci.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.