SuperCycling.cz

Jumbo-Visma šokoval v týmové časovce všechny!

7. 7. 2019, 18:30

Den po překvapivém vítězství Mika Teunissena v úvodní etapě Tour de France šokoval nizozemský tým Jumbo-Visma i podruhé. Snový víkend vyšperkoval nečekaným triumfem v týmové časovce v Bruselu na 27,6 km! A Teunissen udržel žlutý dres lídra.

viznaseradujeatomium

„Včerejšek byl sen a dnešek další den, který jsme si mohli vysnít,“ přiznal Teunisen. Jeho tým vyhrál časovku s cílem pod bruselským Atomiem naprosto přesvědčivě: druhý Ineos s Thomasem a Bernalem zaostal o 20 vteřin, Deceuninck-Quick Step o další sekundu.

„Bylo to těžké, protože Dylan (Groenewegen) nemohl jet kvůli pádu v první etapě naplno. Dělal, co mohl, pracoval na začátku, ale pak jsme měli o jednoho člověka míň. Ale pracovali jsme skvěle a zvládli jsme to dokonale jako tým,“ jásal Teunissen.

„Když jsme slyšeli, že jsme na mezičase nejrychlejší, dodalo nám to ještě větší morálku. Ta už bylo stejně neskutečně vysoká, když jsme vezli žlutý dres. Doslova jsme letěli... Bylo to neuvěřitelné. Já nejsem ten typ, který by na Tour vyhrával jednu etapu za druhou, ale tohle je prostě sen,“ líčil dojatý lídr.

vizmajedeatomium2

V týmu Jumbo-Visma byl tahounem zejména Tony Martin, německá mašina, ale vedle něj a Teunissena přijeli ve stejném čase do cíle všichni ti, kteří tam být měli: Kruijswijk, G. Bennett a samozřejmě čerstvý belgický šampión v časovce van Aert.

Tým Romana Kreuzigera Dimension Data obsadil 14. místo se ztrátou 54 vteřin. Tour zítra pokračuje 215 km dlouhou etapou z belgického Binche do francouzského Epernay, v jejím závěru čekají na cyklisty krátké stojky a bude to etapa šitá na míru klasikářům.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.