SuperCycling.cz

Ivan Basso má rakovinu varlat a musí na operaci

13. 7. 2015, 16:25

Velmi smutná zpráva přišla dnes z pelotonu Tour, konkrétně z tábora Tinkoff-Saxo. Italský týmový kolega Romana Kreuzigera Ivan Basso na tiskové konferenci oznámil, že mu dnes lékaři diagnostikovali rakovinu varlat.

basso-oznam

Stejný problém měl před lety Američan Lance Armstrong, u něhož však zákeřná nemoc byla již v daleko pokročilejším stadiu a lékaři mu dávali minimální naději na přežité. Přesto se dokázal vrátit do normálního života i do profesionální cyklistiky. „Myslím na Ivana a přeju mu sílu, aby se z toho dostal,“ řekl Lance Armstrong.

U 37letého Bassa však lékaři problém identifikovali brzy a podle nich je velká šance, že bude po nezbytné operaci v pořádku.

„Po mém pádu v páté etapě jsem cítil ve varleti bolest, ale myslel jsem si, že to bylo způsobeno nárazem o sedlo, jako už se to stalo mnohokrát,“ uvedl dvojnásobný vítěz Gira na dnešní tiskové konferenci během dne volna v Pau.

„Ale protože mě to začalo obtěžovat, zašli jsme dnes ráno v Pau na vyšetření ke známému urologovi. Rentgen ukázal přítomnost nádoru v levém varleti. Takže se vracím do Itálie a půjdu na operaci,“ prozradil Basso.

„Je to asi poprvé, co můžeme mít radost ze závodníkova pádu. Tenhle ti, kamaráde, zachránil život,“ napsal na Twitter současný sportovní ředitel týmu Lampre-Merida Philippe Mauduit, který ještě vloni působil v Tinkoff-Saxo.

basso a contik

„Je to velká rána pro celý tým. Člověk si něco takového ani nedokáže představit,“ přiznal lídr Tinkoff-Saxo Alberto Contador. „S Ivanem jsme spolu strávili asi tak 120 z posledních 180 dní. Máme k sobě hodně blízko. Věřím, že všechno dobře dopadne a přijede za námi slavit do Paříže,“ dodal.

Ruská stáj tak půjde do bojů v horách v osmi lidech. „Zpráva ohledně Ivana nás všechny moc zasáhla, ale zdraví je jenom jedno. Nejdůležitější je, aby se dal co nejrychleji do pořádku a dostal se z toho. Samozřejmě nám bude chybět, ale všichni budeme bojovat i za něj, abychom splnili svůj cíl v podobě žlutého dresu pro Alberta,“ řekl Roman Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.