SuperCycling.cz

Gaviria-Sagan 2:0. Kolumbijec slavil druhé vítězství

10. 7. 2018, 21:36

Kolumbijec Fernando Gaviria ze stáje Quick-Step Floors ukázal znovu famózní formu. Při svém debutu na Tour vyhrál už druhou etapu, když v hromadném dojezdu podruhé porazil Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). Celkově dál vede Greg van Avermaet z BMC.

vyrjaradostposurtu

Rovinatou etapu v Bretani dlouhou 195 km rozhodl podle očekávání spurt. Čtyřčlenná skupina uprchlíků byla dojeta asi kilometr před cílem. O něco později, než se čekalo, i kvůli pádu v pelotonu 5 km před páskou. Uvízli v něm mj. Rigoberto Urán, Ilnur Zakarin nebo belgický klasikář z Lotta Tiesj Benoot. Zatímco Urána stihli ještě domestici jeho stáje Cannondale dovézt do pelotonu, lídr Kaťuši Zakarin ztratil minutu.

Benoot, jenž si brousil zuby hlavně na klasikářskou etapu do Roubaix, do cíle si dojel poslední s mankem přes 10 minut, ale dopadl hodně ošklivě. Má částečnou zlomeninu ramenního kloubu, četné odřeniny po celém těle a roztržené obočí i rozbitou hlavu mu lékaři museli sešít několika stehy. O jeho dalším startu se rozhodne zítra před etapou.

Hrdinou dne byl Gaviria, jenž opět zúročil skvělou práci svých kolegů z Quick Stepu. Sagan byl ve spurtu o pár centimetrů druhý, třetí dojel Němec André Greipel (Lotto-Soudal). „Nedá se nic dělat. Pořád je lepší být druhý než třetí. Hlavně, že jsem udržel zelený dres,“ řekl Sagan.

varjadojeti2

Gaviria vybojoval pro belgickou stáj už 49. vítězství v sezóně 2018. „Vyhrát při mé první Tour hned na začátku dvě etapy, to je prostě skvělé. Přijeli jsme sem všichni ve velmi dobré kondici a díky pomoci týmu je vše daleko snazší,“ přiznal Gaviria.

„Dnes to nebylo nic lehkého, ale Max (Richeze) jel neuvěřitelně. On přesně ví, kde je v závěru potřeba být, kdy je nutné jít dopředu. Zase mi to perfektně rozjel,“ chválil argentinského rozjížděče spurtů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.