SuperCycling.cz

Froome je nevinen. Žádný trest, může dál závodit

2. 7. 2018, 22:07

Chris Froome je nevinen a jeho kauza překročení povolené hranice Salbutamolu z loňské Vuelty je po několikaměsíčních tahanicích a období nejistoty pro britského závodníka ze Sky u konce. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) uvedla, že se přiklání ke stanovisku Světové antidopingové agentury WADA, podle níž nejde o doping.

frumpum

Froome tak vyvázl bez jakéhokoli trestu, což se úplně nečekalo, nepřijde o vítězství z Vuelty 2017 a žádné jeho výsledky nebudou anulovány. Může dál závodit a nic nebrání jeho startu na Tour, nad nímž se vznášela řada otazníků. Organizátoři Tour de France ho nechtěli na start pustit, protože nebyl vyřešen jeho případ. A ejhle, den poté vyšlo prohlášení UCI...

„Jsem velmi potěšen, že mě UCI osvobodila. Bylo to několik měsíců plných emocí,“ uvedl Froome v prohlášení týmu Sky. „Není to jen důležité rozhodnutí pro mě osobně, ale i pro cyklistiku jako takovou. Vím, že v historii našeho sportu byly dobré i horší časy. Ale já vždy bral a beru svou pozici člověka, k němuž řada lidí vzhlíží, velmi vážně. Nikdy bych nepošpinil dres vítěze něčím nedovoleným a nadále tvrdím, že všechny moje výsledky vydrží test času,“ dodal lídr Sky.

prum222

Froome po etapě na zářijové Vueltě ve svém vzorku moči dvojnásobně překročil povolenou koncentraci salbutamolu, na jehož užívání musejí mít cyklisté s astmatem, což je Froomův případ, zvláštní povolení.

Froome i jeho stáj od počátku tvrdili, že se ničeho špatného nedopustili. Tým argumentoval, že jde jen o nestandardní nález předepsaného léku. „Nikdy jsem nepochyboval, že to takhle dopadne. Věděl jsem, že jsem neudělal nic špatného. Astma mám od dětství a vím, co si mohu dovolit a co ne,“ dodal britský cyklista.

Teď už nic nebrání tomu, aby se v sobotu postavil na start Tour de France, kde bude usilovat o páté vítězství. Letos už vyhrál Giro, a i když bude mít nesmírně silné soupeře v Quintanovi, Nibalim, Landovi, Portem, Valverdem, Bardetovi či Dumoulinovi, podle bookmakerů je největším favoritem.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.