SuperCycling.cz

Česko-slovenská paráda: Kreuziger pomohl Saganovi

3. 7. 2016, 19:12

V rámci česko-slovenské spolupráce se nesl dojezd 2. etapy Tour de France se šťastným koncem pro stáj Tinkoff. Roman Kreuziger sjel na posledním kilometru únik a Peter Sagan pak při dojezdu do kopce dospurtoval pro vítězství.

Peter Sagan a majitel týmu Oleg Tinkov krátce po skončení 2. etapy.

Peter Sagan a majitel týmu Oleg Tinkov krátce po skončení 2. etapy.

„V závěru už jsme tomu vítězství ani moc nevěřili, protože únik byl dost odskočený. Když od nás tahal Valgren, viděl jsem pak, že je nutné, abych jel já. Mám radost, že jsem se podílel na úspěchu Petera a předvedl jsem mistrovský dres trochu vpředu. S mou formou jsem dnes spokojený,“ řekl Kreuziger.

Smutným hrdinou byl stejně jako v sobotu lídr Tinkoff Alberto Contador, který i ve druhé etapě, jejíž podstatná část se jela za deštivého počasí, spadl. „Bohužel nám v jednom pádu opět shodili Alberta, takže je teď vzatej z obou stran,“ posteskl si Kreuziger. „Ale i přesto jsme se pořád drželi plánu, že se pokusíme vyhrát etapu s Peterem,“ prozradil.

Sagan se dočkal etapového vítězství na Tour po třech letech. Tehdy se radoval z triumfu v 7. etapě 5. července. Dnes v cílovém stoupání porazil Francouze Juliana Alaphillipa z Etixxu, třetí byl Alejandro Valverde z Movistaru.

„Nevěděl jsem, že jsem vyhrál. Myslel jsem si, že jsou před námi ještě dva lidi z úniku,“ přiznal Sagan, který se stal novým lídrem závodu. „Poprvé v kariéře mám na Tour žlutý dres. Je to úžasný pocit,“ rozplýval se a děkoval stájovým kolegům, zejména pak českému parťákovi. „Roman byl až neuvěřitelný, odvedl skvělou práci. Pak už to bylo jen na mně a našel jsem v sobě zbytky sil, abych Alaphillipa porazil,“ řekl Sagan.

aaaaaaaaaaaaaaticesi

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.