SuperCycling.cz

Cavendish znovu slavil, cyklisté se šetřili

4. 7. 2016, 23:00

Mark Cavendish nebyl podle papírových předpokladů největším favoritem letošních spurtů na Tour, ale zatím nad Kittelem, Saganem i Greipelem vede. Dnes vyhrál závodník stáje Dimension Data už druhou etapu, ovšem jeho prvenství na úkor Greipela musela potvrdit až cílová fotografie. Bylo to o centimetry.

Mark Cavendish jde na vyhlášení se svými dětmi.

Mark Cavendish jde na vyhlášení se svými dětmi.

Pro Cavendishe šlo už o 28. triumf na Tour de France, čímž v historické tabulce etapových prvenství vyrovnal druhého Bernarda Hinaulta. Na vyrovnání Belgičana Eddyho Merckxe „Maxmanovi“ ještě šest vítězství chybí.

„Jsem strašně šťastný, že jsem vyhrál už druhou etapu. Ráno jsme o ní na poradě dlouho diskutovali. Měli jsme ten finiš detailně nastudovaný a všechno vyšlo přesně podle plánu,“ jásal Cavendish.

„Kluci mi to perfektně rozjeli a já byl schopen ve správnou chvíli vyvézt se za Greipelem. Byl neskutečně silný, ale hodil tam to kolo příliš brzy a já měl asi trochu více štěstí,“ dodal vítěz etapy. „Ale nebyl jsem si vůbec jistý, kdo z nás vyhrál.“

tan sssssssssspurt

Debatní kroužek v pelotonu

Dlouho to byla poklidná etapa, na jakou cyklisté z Tour ani nejsou zvyklí. Vždyť Francouz Fonseca, který jako jediný vyrazil do úniku, měl po půlhodině náskok přes 10 minut! Peloton se prostě dnes šetřil a spíš to připomínalo tradiční manifestační jízdu do Paříže v poslední den Tour. Povídalo se a jelo se tak, že Sagan ve žlutém v pohodě táhl peloton na špici. A průměr za první půlku etapu byl 34 km/hod!

„Tour jedu posedmé a je pravda, že to byla asi jedna z nejklidnějších etap vůbec,“ přiznal český cyklista stáje Tinkoff Roman Kreuziger. Peloton ztrácel půl hodiny na nejpomalejší průměr!

„V jednu chvíli mi to připadalo, že jedeme na kafe,“ řekl Romanův týmový kolega Peter Sagan, který skončil čtvrtý a udržel dres lídra. „Já se po pěti hodinách na kole začal nudit,“ prozradil po etapě Američan Lawson Craddock z Cannondalu.

ten kluk saganu

„Tyhle etapy už dnes na Tour nepatří, měly by mít do 200 kilometrů. Pak se nikdo nemůže divit, že se stane tohle,“ řekl po etapě dlouhé 223 km Tom Dumoulin z týmu Giant-Alpecin. „Dnes bych nechtěl být komentátorem,“ přidal s úsměvem Geraint Thomas ze Sky.

„Začalo se jet až před sprintem, to znamená posledních 50 kilometrů. Strávili jsme dost hodin v sedle, ale celkově to byl dost klidný den. Taková transferová etapa. Důležitý je, že Peter má dál žlutý dres, ale mrzelo ho, že dnes nebyl v top 3. Alberto se během té klidně etapy dal zase více dohromady,“ doplnil Roman Kreuziger.

aaaaaaaaaaaaaaaaaticeeee

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.