SuperCycling.cz

BMC, král týmových časovek. A van Avermaet vede!

10. 7. 2018, 10:43

Americká stáj BMC potvrdila, že týmové časovky jsou její excelentní disciplínou. Ani v rámci 3. etapy Tour nenašla v této disciplíně přemožitele, když na 35,5 kilometrech porazili její závodníci o pouhé 4 vteřiny Sky. Třetí skončil s mankem 7 sekund Quick-Step Floors.

biemsiTTT

V praxi to znamenalo další převlékání žlutého dresu, po časovce ho navlékl Belgičan Greg van Avermaet. Stávající lídr Peter Sagan skončil s Bora-Hansgrohe na 7. místě, ale až do cíle s nejlepšími kolegy nedojel a průběžně ztrácí 3 minuty, což pro něj vzhledem k ambicím na zelený dres není žádný velký problém.

Nejvíce radosti bylo v BMC. Kromě van Avermaeta zaznamenal posun v pořadí i lídr týmu Richie Porte, který v první etapě ztratil, když ho zbrzdil hromadný pád.

„Jeli jsme fakt skvěle, byl to perfektní týmový výkon. Věděli jsme, že Sky bude nejvážnější soupeř, a to se taky potvrdilo. Bylo to opravdu těsné. Ale klíčem k úspěchu bylo, že jsme co nejdéle zůstali v osmi a každý odvedl výbornou práci,“ řekl van Avermaet.

„Získat po časovce žlutý dres, to byl náš cíl. Já už ho na Tour jednou měl a ty chvíle se nedají popsat. Budu si každou minutu v něm užívat,“ dodal excelentní belgický klasikář z BMC.

Spokojen byl i Richie Porte. „V první etapě jsem ztratil 51 vteřin a je dobré, že jsem teď na své rivaly něco získal. Kluci jeli neskutečně. Je těžké vyzdvihnout jednoho, ale když máte v týmu na časovku člověka jako Stefan Küng, vše je daleko snazší,“ uvedl Porte.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.