SuperCycling.cz

Bárta jel v úniku, ale slavil Cavendish. Už potřetí

7. 7. 2016, 23:30

Jan Bárta o sobě dal na letošní Tour znovu vědět. Poté, co to zkoušel v úniku hned v úvodní etapě, měl jeho další pokus výrazně delší trvání, ale vítězství mu znovu nebylo souzeno. Už třetí etapu vyhrál ve spurtu rychlík z ostrova Man Mark Cavendish. A celkově šlo už o jeho 29. triumf při desátém startu na Tour.

cav-to-umi-zassse

„Závěr byl dost bláznivý a v jednu chvíli jsme neměli úplně nejlepší pozici. Ale Mark Renshaw mě tam asi 4 kilometry před cílem skvěle dotáhl. Ve spurtu jsem se vyvezl za Kittelem a zase jsem nastoupil ve správnou chvíli,“ řekl Cavendish.

Sprinter stáje Dimension Data se osamostatnil na druhém místě historických tabulek v počtu vyhraných etap. O jedno prvenství překonal Bernarda Hinaulta. „Přijde mi, že zase sprintuji jako za starých časů. Myslím, že mi hodně pomohl návrat na dráhu,“ uvažoval Cavendish.

Po etapě vysvlékl ze zeleného dresu Petera Sagana, ale před nájezdem do Pyrenejí je realistou. „Jakmile vjedeme do hor, nemám se Saganem sebemenší šanci. Vlastně nikdo ze sprinterů. On je jiný level,“ dodal Cavendish.

vyrovnanej spurttt

Jak už bylo řečeno, jedním z hrdinů etapy byl Jan Bárta. Cyklista stáje Bora-Argon 18 jel spolu s Japoncem Araširem (Lampre-Merida). Celkem vydrželi ve dvojici vpředu 165 kilometrů, ale asi 20 km před cílem je peloton pohltil.

Závěr pro sebe rozhodl Cavendish, žlutý dres dál bezpečně drží Greg van Avermaet z BMC. Ale už zítra může být všechno jinak. „V závěru etapy je velmi těžký kopec a pak už jen technický sjezd do cíle. Uvidíme, jak mi to půjde,“ řekl Roman Kreuziger z týmu Tinkoff.

Tinkoff kritizuje Kreuzigera

Právě Roman se dnes ocitl pod palbou kritiky, kupodivu z řad svého týmu. Jen to dokazuje, jaká panuje v ruské stáji atmosféra a že taktika hodně pokulhává. Vždyť ve středu to Tinkoff neskutečně prokaučoval. Contador byl v potížích, Kreuzigera tým brzdil, Majka nepochopitelně šlapal vpředu, nevytěžil z toho nic, a Sagan přišel o vedení.

roman ke kriti

Podle serveru cyclingnews.com byl prý český cyklista do vysílačky několikrát vyzýván, aby Contadorovi pomohl. Do cíle dojel o 22 vteřin dříve než španělský lídr, který kvůli dvěma pádům očividně není v pohodě a veřejnost očekává jeho velké trápení při nájezdu do Pyrenejí.

„Z týmového vozu jsme dávali Romanovi čtyřikrát pokyny, ale nešlo to podle plánu. Mluvil jsem s ním po dojezdu a řekl mi, že kilometr a půl před cílem si myslel, že má Alberta za sebou. Na to jsem mu řekl, že když při závodě něco říkám, má to nějaký důvod,“ prohlásil sportovní ředitel Tinkoff Steven de Jongh.

„Byla tam jen špatná komunikace. Už při Dauphiné jsem říkal, že na tom musíme pracovat. To je celé. Musíme během závodů více mluvit, aby bylo všechno jasné. To je vše, co k tomu mohu říci. Mluvil jsem s Albertem, je to velký šampión, mezi námi dvěma není žádný problém,“ hájil se Kreuziger.

atycccc

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.