SuperCycling.cz

Astana nepodržela Nibaliho, lídrem je prý Fuglsang!

15. 7. 2015, 13:31

Boss Astany Alexandr Vinokurov očividně nevydýchal kolaps italského lídra Vincenza Nibaliho v úterní etapě. Před dnešním 11. dějstvím totiž oznámil, že Astana nyní pojede na Dána Jakoba Fuglsanga, který je v pořadí o tři místa za Nibalin a ztrácí na něj skoro dvě minuty.

fugls-k-lidroj

Vincenzo teď potřebuje v první řadě dobrého mechanika, protože se něco porouchalo v jeho hlavě. Alexandr Vinokurov

„To, co předvedl Nibali v úterý, byla katastrofa. Nebyl schopen ani udržet tempo s Fuglsangem, který na něj čekal,“ řekl Vinokurov deníku Gazzetta dello Sport. „Proto dáme Jakobovi zelenou, aby mohl jít v pořadí výš. Vincenzo teď potřebuje v první řadě dobrého mechanika, protože se něco porouchalo v jeho hlavě,“ nebral si servítky bývalý kazašský profesionál.

„Nevidím důvod, proč by nemohl být Fuglsang lídrem. Hned v první horské etapě jsme viděli, že má výbornou formu, takže se mu pokusíme co nejvíc pomoci. V jeho silách je určitě skončit v top 5 celkového pořadí,“ prohlásil Vinokurov.

„Při etapě mi řekli do vysílačky, že pokud mám ještě nějaké síly, můžu jet dopředu,“ popsal Fuglsang dánské televizi TV2. Nejprve čekal s Kangertem na Nibaliho a táhli ho do kopce, pak s ním zůstal jen estonský cyklista. „Uvidíme, co bude teď, pořád jsem v pořadí dost daleko. Ale Tour je ještě dlouhá a může se stát cokoliv,“ dodal nový lídr Astany.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.