SuperCycling.cz

Kristoff vyhrál už druhý spurt. Uprchlíci měli smůlu

20. 7. 2014, 19:17

Nor Alexander Kristoff ze stáje Kaťuša ovládl ve spurtu třetí nejdelší etapu letošní Tour, když za sebou nechal Australana Heinricha Hausslera i Slováka Petera Sagana. Neskutečnou smůlu měli dva uprchlíci: Švýcar Martin Elmiger (IAM) a Novozélanďan Jack Bauer (Garmin-Sharp). Jeli v úniku celých 222 kilometrů etapy a byli dojeti 200 metrů před cílem.

Alexander Kristoff urval ve spurtu vítězství.

Alexander Kristoff urval ve spurtu vítězství.

Bauer nakonec skončil desátý, Elmiger šestnáctý. „Je to strašné zklamání,“ líčil krátce po etapě novozélandský cyklista. Bezprostředně po projetí cílem si sedl na zem a brečel. „Pro cyklistu je vítězství v etapě na Tour dětským snem a zvlášť pro závodníka z Nového Zélandu. Moc z nás ani nedostane šanci startovat na Tour. A když už tady jste, máte vítězství na dosah, a nakonec projedete cílem s prázdnýma rukama, to je šílené. Dali jsme do toho úplně všechno,“ přiznal smutný Bauer.

NZL breci 15

Zdrcený Jack Bauer.

Spolu s Elmigerem odjeli hned po startu. Pelotonu to vyhovovalo, nechali uprchlíky jet. Náskok měli během etapy až skoro 9 minut. Čekalo se, že to má peloton spočítané a sprintery nerozhodí ani silný déšť v závěru etapy. Jenže Bauer a Elmigerem nespekulovali, vzorně spolupracovali a už to vypadalo, že budou za odvahu odměněni.

unik 15 tape

Uprchlíci vzorně spolupracovali.

V pelotonu žádný tým nejel delší dobu tempo na špici, bylo to rozhárané, přesto na dlouhé cílové rovince u amfiteátru v Nimes uprchlíky dojel. Ti zažili prakticky to samé, co Tony Martin vloni na Vueltě.

Ve spurtu slavil už druhé vítězství na letošní Tour Kristoff. „Bylo to těsné, strašně těsné. Dvojice vpředu byla hodně silná, navíc nám to v závěru neusnadnily ani ty kruhové objezdy před cílem. Bylo to o pár metrů a jsem šťastný, že to takhle dopadlo,“ přiznal sprinter Kaťuši.

jack sjezd 15

Jack Bauer a jeho kreace ve sjezdu.

Etapa byla v první řadě transferová směrem k Pyrenejím. Z Nimes hned po etapě absolvovali všichni transfer do Carcassone, kde je zítra volný den. Pak čeká závodníky pyrenejské peklo.

Český cyklista stáje NetApp-Endura Leopold König půjde do posledního týdne jako osmý nejlepší závodník průběžného pořadí. Dnes přijel bez problémů v hlavním poli na 38. místě. Jan Bárta byl 125.

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.