SuperCycling.cz

Contador na operaci nemusí, ale Vuelta je nejistá

15. 7. 2014, 22:00

Alberto Contador má po dnešním večerním vyšetření na klinice v Madridu jednu jistotu: se zlomenou holení na pravé noze nemusí na operaci. Potvrdil to specialista Manuel Leyes Vence. Vyšetření u něj mu dojednal činovník fotbalového Realu Madrid Emilio Butragueňo, s nímž se Contador jako velký fanda tohoto klubu dobře zná.

Soukromým letadlem Olega Tinkova odletěl dnes Contador z Francie do Madridu.

Soukromým letadlem Olega Tinkova odletěl dnes Contador z Francie do Madridu.

„Doktor mi řekl, že by operace ještě zvýšila trauma, které koleno při pádu utrpělo, a prodloužila by se rekonvalescence. Takže jsme se rozhodli, že na ni nepůjdu, pokud to není nutné,“ prozradil Contador po vyšetření.

Holeň si zlomil při pádu v pondělní 10. etapě a musel odstoupit ze závodu. „Pozitivní je, že nemám poškozené vazy a zlomenina je podle něj v nejlepším možném místě. Zatím musím na dva týdny úplně vysadit, dokud se rány nezahojí,“ řekl španělský lídr stáje Tinkoff-Saxo.

Co se týče jeho návratu do závodů, doktoři Contadorovi řekli, že je téměř nemožné, aby stále 23. srpna na startu Vuelty, kterou měl v plánu bez ohledu na Tour de France. „Ale lékaři často vidí všechno černě. Budu tvrdě pracovat a uvidíme, jak to dopadne,“ nezatracuje Contador start na Vueltě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    16. 7. 2014, 10:55 (před 6 roky)

    To je pravda, mně to taky hlava nebere. Je to borec a velká škoda pro Tour, že je ze hry.

  • romanoff
    16. 7. 2014, 08:09 (před 6 roky)

    Jen pořád nechápu, že se zlomenou nohou ujel ještě 30 kilometrů. Má můj obrovský respekt, jak se snažil bojovat !