SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Jsem rád, že se zatopilo pod kotlem

3. 8. 2014, 12:43

V sobotu odpoledne se Roman Kreuziger v polském Gdaňsku na základě mailu z Mezinárodní federace UCI dozvěděl, že je kvůli táhnoucím se problémům s biologickým pasem dočasně suspendován. Tenhle verdikt přišel den před tím, než měl odstartovat do etap Kolem Polska...

Roman Kreuziger.

Roman Kreuziger.

Stáj Tinkoff-Saxo musela vzít rozhodnutí UCI na vědomí a Kreuziger dnes odletěl domů. „Na jednu stranu mě to štve, na druhou jsem rád, že se konečně zatopilo pod kotlem a začne se něco dít,“ řekl Kreuziger v rozhovoru pro Supercycling.cz.

Romane, co s tebou tyhle špatné zprávy dělají?

Za poslední rok jsem se je naučil přijímat. Žiju s tím, že někdy je líp a někdy hůř. Teď zrovna jsou ty horší chvíle, protože jsem strašně chtěl závodit a načasovali to takhle den před startem. Ale zase si říkám, že se konečně věci začaly hýbat a s mým právním zástupcem doktorem Janem Šťovíčkem máme nějaký čas, který se dá využít k řešení toho případu. A třeba to zvládneme vyřešit do Vuelty, což bych si strašně přál.

roman k clanku pologne 2

Tušil jsi, že by dočasná suspendace ze strany UCI mohla přijít těsně před startem?

Věděli jsme, že takové načasování hrozí. Z UCI nám bylo řečeno, že nám dají vědět do pátku, kdy mají úřední hodiny. Protože se tak nestalo, odletěl jsem do Polska. Tím, že to přišlo v sobotu odpoledne, jsme byli trochu zaskočeni, ale nedalo se nic dělat. Věřím, že tím, co učinili, budou mít věci rychlejší spád. Ta provizorní suspendace je napadnutelná, protože je v rozporu s pravidly. Já žádný pozitivní test neměl. Proto cítím, že na to neměli právo. Odvoláme se u Mezinárodní sportovní arbitráže.

Jaké jsi zaznamenal reakce v týmu?

Mám absolutní podporu. Hlavně ti starší kluci se mě snaží podpořit. Vědí, že je to absurdní. Nestojí za mnou jen proto, že mě mají rádi, ale kvůli tomu, že máme fakta od tří nezávislých expertů, kteří shodně tvrdí, že jsem se ničím neprovinil. Vážím si, jak za mnou tým stojí a za tu podporu všem děkuju.

roman k clanku pologn 3

Co bude následovat v nejbližších dnech?

Hned po návratu domů se dohodneme o dalším postupu s panem doktorem Šťovíčkem.

A jak bude probíhat trénink?

Uvidíme, jestli bude nutné, abych zůstal v Česku, nebo budu moci odjet třeba do Itálie. Určitě si zavoláme s trenérem a dohodneme se, co a jak. Každopádně budu makat dál a pojedu podle tréninkového plánu. Změní se jen to, že mi bude chybět závodní rytmus.

Kdo tě v těchto dnech drží nejvíc nad vodou?

Hlavně rodina. Ale jsem rád, že se zatopilo pod kotlem a ta voda se začala vařit. Konečně všechno začíná nabírat na obrátkách. Bude se to muset řešit a nějak to musí skončit. To mi dodává sílu. Věřím, že konec bude dobrý. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.